آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87847
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد مطرح کرد:

  مصرف سموم شیمیایی تهدیدی برای سلامت تولیدات کشاورزی/ لزوم استفاده از سموم ارگانیک در کشاورزی

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: برای مقابله با آقات و بیماری‌ها، سموم ارگانیک جایگزین سموم شیمیایی می‌گردند.

  آوای شمال/ احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جهاد کشاورزی با رویکرد مصرف بهینه سم و کود و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی به‌منظور تولید محصول سالم کلاس‌های آموزشی برای باغداران جهت آشنا شدن به شیوه‌های اجرایی کنترل آفات به غیر شیمیایی برگزار می‌نماید.

  وی با بیان اینکه مبارزه با آفات به روش ارگانیک در کشاورزی مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا است، و بسیار فناوری پیشرفته‌ای دارد افزود: برخی افراد کشاورزی ارگانیک را بسیار سنتی و غیرمدرن می‌دانند.

  این مسؤول ادامه داد: با اشاره به اینکه کشاورزی ارگانیک، بومی و غیرصنعتی معرفی می‌شود اما این در حالیست که کشاورزی ارگانیک ابزارهای پیشرفته‌ای را در اختیار دارد.

  صادقی با بیان اینکه سلامت تولیدات کشاورزی به دلیل مصرف کودها و سموم شیمیایی، در معرض تهدید قرار می‌گیرد، تصریح کرد: اساس کار در تولیدات کشاورزی باید تامین سلامت مردم بواسطه مصرف فرآورده‌های غذایی سالم باشد و اساس و فلسفه مبارزه با آفات در مجموعه جهاد کشاورزی استفاده از شیوه‌های مکانیکی و تلفیقی است و اگر این روش‌ها جوابگو نبود، روش‌های شیمیایی چاره کار است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد در پایان گفت: بهبود شرایط سلامت افراد، ایجاد و حفظ امنیت اقتصادی، ایجاد خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی، کاهش آلودگی خاک و دوام و ماندگاری بیشتر محصولات تولیدی از نتایج هدایت کشاورزان و باغداران به تولید محصول ارگانیک و عاری از هرگونه سموم شیمیایی در کلاسهای آموزشی است.

  برچسب ها :

  نظرات