آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87821
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  متن آیین‌نامه جدید انتخاب رؤسای فدراسیون‌های ورزشی/ حذف ۳ ماده و یک تبصره جنجالی؛ «عدم‌اشتهار به فساد» ناپدید شد

  آیین‌نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون‌های ورزشی تفاوت‌هایی با آیین‌نامه قبلی پیدا کرده است.

  آوای شمال/ آیین‌نامه جدید چگونگی انتخاب رؤسای فدراسیون‌ها روز ۱۴ شهریور ماه با تأیید مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ابلاغ و مقرر شد که انتخابات فدراسیون‌ها از آن تاریخ به بعد با این آیین‌نامه انجام شود.

  در این آیین‌نامه تغییراتی نسبت به آیین‌نامه مصوب ۱۴ اسفند ۹۵ صورت گرفته است که برخی از آنها اهمیت بالایی دارند.

  * در ماده ۶ که مربوط به شرایط احراز داوطلبین ریاست فدراسیون است، در شماره ۴ علاوه بر مدرک مورد تأیید از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، این شرایط در قبال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز وجود دارد.

  * در ماده ۶ موضوع «عدم‌اشتهار به فساد» که در آیین‌نامه قبلی وجود داشت، از آیین‌نامه جدید حذف شده است.

  * در تبصره یک از ماده ۶ موضوع ثبت‌نام افرادی که دارای گواهی ایثارگری (آزادگان، جانبازان و رزمندگان) هستند، اضافه شده است.

  * در بند یک از تبصره ۲ ماده ۶ موضوع داشتن سابقه حضور در هیئت رئیسه فدراسیون‌ها به‌عنوان یکی از سوابق مدیریتی مورد نیاز برای ثبت‌نام افزوده شده است.

  * در بند ۲ از تبصره ۲ ماده ۶ داشتن سابقه اشتغال در یکی از پست‌های مقامات کشوری ذکر شده بود، اما در آیین‌نامه جدید این شرایط به حداقل ۲ سال محدود شده است.

  * در تبصره ۲ از ماده ۶، سه بند جدید گنجانده شده است که عبارتند از:
  ــ مسئولین انجمن‌های ورزشی بانوان با دارا بودن حداقل چهار سال سابقه فعالیت
  ــ معاونین تربیت بدنی ادارات‌کل آموزش و پرورش با دارا بودن حداقل چهار سال سابقه فعالیت
  ــ مدیران عامل باشگاه‌های ورزشی که در بالاترین سطح حرفه‌ای به‌میزان چهار سال فعالیت داشته‌اند

  * اضافه شدن تبصره ۳ در ماده ۶ که آمده است: «مدرک داوطلبینی که دارای سابقه مدیریتی دیگر به‌غیر از موارد فوق باشند، توسط کمیسیون تطبیق احراز شرایط بررسی و در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد».

  * در ماده ۷  آیین‌نامه قبلی بند ۱۱ وجود داشت که حالا از آیین‌نامه جدید حذف شده است. در این بند آمده بود: «ارائه تأییدیه کتبی حداقل از ۵ نفر از اعضای مجمع (از میان هیئت‌های استانی و نمایندگان نهادهای عضو)»

  * در ماده ۹ که مربوط به اعضای مجمع انتخاباتی است، بخش‌هایی به بند ۲ اضافه شده است؛ به‌طوری که در صورت غیبت رؤسای هیئت‌های استانی در مجمع، یک نفر از اعضای هیئت رئیسه با معرفی رئیس هیئت در جلسه شرکت خواهند کرد.

  * ماده‌های ۱۵، ۱۶ و ۱۷ به‌همراه ۲ تبصره‌ای که داشتند، از آیین‌نامه جدید حذف شده‌اند. تبصره مربوط به ماده ۱۷ حرف و حدیث‌های زیادی را پس از کنار رفتن یکی از رؤسای فدراسیون‌ها به‌دنبال داشت. در این تبصره آمده بود: «در صورت فوت، استعفا یا برکناری رئیس فدراسیون، مسئولیت کلیه امور جاری فدراسیون تا انتخاب رئیس جدید برعهده نایب‌رئیس به‌عنوان سرپرست فدراسیون خواهد بود.»، این تبصره که از آن به‌عنوان تبصره جنجالی یاد می‌شد، حذف شده است.

  متن کامل آیین‌نامه جدید انتخاب رؤسای فدراسیون‌های ورزشی در زیر آمده است. همچنین برای مشاهده آیین‌نامه قبلی اینجا را کلیک کنید.

   

  برچسب ها :

  نظرات