آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87805
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  توسط مخترع نخبه مازندرانی

  ردیف کاردستی کاشت بذر در مازندران ساخته شد

  مخترع مازندرانی ردیف کاردستی کاشت بذر را برای تولید صیفی‌جات ساخت، این دستگاه طوری طراحی شده است که به ستون فقرات کشاورزان در حین کاشت بذر فشار زیادی وارد نمی‌شود.

  آوای شمال/ جابر فغانی طی گفت‌وگویی درباره ساخت ردیف کاردستی کاشت بذر، اظهار کرد: با استفاده از این دستگاه بذرها به صورت ردیف و با استانداردهای مشخص و تعین شده کاشته می‌شود.

  وی افزود: این دستگاه طوری طراحی شده است که به ستون فقرات کشاورزان در حین کاشت بذر فشار زیادی وارد نمی‌شود و میزان کارائی کشاورزان برای کاشت محصولات افزایش پیدا می‌کند.

  این مخترع مازندرانی که قبلا دستگاه بسته‌بندی سبزیجات را طراحی و ساخت، تصریح کرد: با این روش میزان خطا در کاشت بذر کشاورزی به شدت کاسته شده و بذر به اندازه مورد نیاز و تعیین شده در خاک فرو می‌رود.

  فغانی با اعلام اینکه برای ساخت این دستگاه تاکنون ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرده است، گفت: در صورت حمایت و برنامه‌ریزی برای تولید انبوه قیمت دستگاه را تا ۳۰۰ هزار تومان هم کاهش می‌دهم.

  وی با بیان اینکه این دستگاه در حال ثبت است، اضافه کرد: پس از ثبت این محصول برنامه دارم که به صورت انبوه در استان تولید شود.

  این مخترع مازندران در ارتباط با حمایت‌های مالی انجام شده از طرح بسته‌بندی مکانیزه سبزیجات، بیان کرد: سازمان بسیجی علمی و پژوهشی از این طرح بنده حمایت کرده و هزینه ساخت دستگاه تولیدی را به صورت بلاعوض در اختیارم قرار دارد.

  فغانی خواستار حمایت جدی مسئولان از افراد نخبه و دارای ایده شد و تاکید کرد: در کشورهای پیشرفته و یا در حال رشد بر روی ایده‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود و حتی دولت در سود یا زیان طرح شریک شده و در صورت موفقیت زمینه را برای تولید انبوه فراهم می‌کند.

  وی در پایان گفت: بروکراسی اداری یکی از مشکلات جدی نخبگان در سطح کشور است، برای موفقیت و استفاده از ظرفیت نخبگان باید زمینه‌ای ایجاد شود تا بروکراسی اداری حداقل در طرح‌هایی که موفقیت آنها به اثبات رسیده است کاهش یابد.

  برچسب ها :

  نظرات