آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87789
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران:

  ۳۰۰ خادم مازندرانی برای کمک‌رسانی در ستاد اربعین با هزینه شخصی اعزام می‌شوند

  دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران گفت: امسال 300 خادم از سوی این ستاد اعزام می‌شوند که 40 نفر از خادمان را بانوان تشکیل می‌دهند و خادمان این ستاد تمام هزینه‌های اعزام به عراق را شخصا متقبل شده‌اند.

  محمدحسین طبرستانی، دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلا مازندران طی گفت‌وگویی با تقدیر از حمایت‌های امام‌جمعه بابل و مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از این ستاد، اظهار کرد: امام‌جمعه بابل محور وحدت نیروهای مذهبی در این شهرستان است و حمایت‌های ایشان از این ستاد موجب دلگرمی همه خادمان مخلص سیدالشهدا(ع) می‌شود.

  وی با اشاره به اعزام و استقرار نخستین گروه از اعضای خادم ستاد در شهرکربلای معلا برای تدارک‌ و آماده‌سازی موکب فاطمه‌الزهرا(س) مازندران، افزود: کار تسطیع و آماده سازی امکانات آغاز شده است و امسال با کسب تجارب از سه سال گذشته، نوع خدمات با عنایت سیدالشهدا(ع) بهتر از گذشته خواهد شد.

  دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران ادامه داد: با ساخت سرویس‌های بهداشتی سیار از سوی معاونت عملیات این ستاد برای انتقال به کربلا در جهت رفاه زائران، سعی شد این مشکل برطرف شود و با توجه به مشکلات شهر کربلا در ایام اربعین برخی از امکانات در جهت کیفی‌بخشی به خدمات و افزایش آن، سطح پذیرش بیشتر از گذشته می‌شود.

  طبرستانی گفت: حسینیه موقت شهید حججی برای برپایی مراسم‌های مذهبی و مراسم نمازجماعت زائران حسینی امسال در محل موکب فاطمه‌الزهرا(س) در شهرکربلا برپا خواهد شد.

  وی با اعلام خبر برپایی درمانگاه موقت امام‌سجاد(ع) برای سومین سال متوالی در محل موکب فاطمه‌الزهرا(س)، اذعان کرد: سال گذشته خدمات درمانی به رغم کمبود امکانات از جمله دارو، از سوی پزشکان این ستاد به صورت شبانه‌روزی به همه زائران به ویژه زائران عراقی صورت گرفت که موجب رضایت آن‌ها را فراهم ساخت و امسال نیز ۲۵ نفر خادم درمانی در این درمانگاه خدمت خواهند کرد.

  دبیر ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران با بیان این مطلب که خادمان اربعین حسینی در پنج نوبت به عراق اعزام می شوند، یادآور شد: امسال ۳۰۰ خادم از سوی این ستاد اعزام می‌شوند که ۴۰ نفر از خادمان را بانوان تشکیل می‌دهند و خادمان این ستاد تمام هزینه‌های اعزام به عراق را شخصا متقبل شده‌اند.

  طبرستانی افزود: اعزام ۲۵ نفر از کادر درمانی برای مداوای بیماران در اربعین حسینی انجام خواهد شدو مهمترین مشکلات ستاد را مشکلات‌مالی بیان کرد.

  وی ادامه داد: همواره در مسیر خدمت به سیدالشهدا(ع) این اعتقاد را داریم که باید به بهترین نحو خدمت کنیم و گره‌های بزرگ با عنایت امام‌حسین(ع) و اهل‌بیت در مسیر خدمت گشوده می‌شود.

  این مسئول در ستاد اربعین حسینی مازندران اظهار کرد: سال گذشته در کنار محل استقرار اصلی ستاد در ورزشگاه نیمه ساخته کربلا، دو مکان دیگر نیز از سوی این ستاد آماده‌سازی شد و در اختیار زائران اربعین قرار گرفت.

  طبرستانی از حضور و خدمت‌رسانی برخی از مقامات عراقی در موکب پذیرایی این ستاد خبر داد و تاکید کرد: با اعلام داوطلبانه و در راستای همکاری‌های فی‌مابین ستاد اربعین حسینی راهیان کربلا مازندران با مقامات محلی استان کربلا، برخی از مقامات ارشد این استان به‌صورت داوطلبانه در موکب پذیرایی این ستاد به زائران اربعین خدمت خواهند کرد.

  وی در پایان گفت: موکب پذیرایی، محل اسکان و خدمت‌رسانی به زائران، درمانگاه امام سجاد(ع) و حسینیه موقت شهید حججی در خیابان الجمعیه در محل ورزشگاه شهر کربلا مستقر خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات