آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87781
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پایان سخنرانی ترامپ آغاز اتحاد ملت ایران

  ضعف و زبونی ترامپ و پایان خوش‌خیالی غرب‌دوستان وطنی

  دونالد ترامپ به معنای واقعه کلمه نشان داد یک سیاستمدار کم تجربه و دیوانه است، چرا که تناقض‌های فراوانی در سخنرانی 20 دقیقه‌اش درباره ایران دیده شد.

  آوای شمال/ دونالد ترامپ به معنای واقعه کلمه نشان داد یک سیاستمدار کم تجربه و دیوانه است، چرا که تناقض‌های فراوانی در سخنرانی ۲۰ دقیقه‌اش درباره ایران دیده شد.

  برجام بهانه‌ای برای ادامه نگاه خصمانه ایالات متحده آمریکا به جمهوری اسلامی ایران است و رشته آرزوها و امیال بسیاری از غرب دوستان داخلی درباره ارتباط با آمریکا را پنبه کرد، به گونه‌ای که حتی یک فرد موافق نیز با وجود سخنان عجیب این رئیس جمهور نمی‌تواند جای دفاع از آن را داشته باشد.

  نکته اول و جالبی که در سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای ترامپ وجود داشت تحریف تاریخ بود به گونه‌ای که از خلیج همیشه فارس به خلیج مجعول عربی نام برد، این در حالی است که ترامپ ادعا کرده است در کنار ایران و مردم آن تمام قد ایستاده است.

  نکته بعدی مباحث ایران هراسانه ترامپ به عنوان یک راهبرد جدید در این سخنرانی بود، سیاستی که بوی تازگی در آن دیده نمی‌شد و مدت‌ها است مواضع ضدایرانی آمریکائی‌ها در جهان آشکار است.

  حمله به نهاد مقدسی مانند سپاه پاسداران نشان از اوج ناتوانی و عجز آنها در برابر آنها دارد، قرار دادن سپاه در لیست نهادهای تروریستی و تحریم آن به نگاه ترامپ موثر خواهد بود اما نگاهی واهی آنها به این موضوع را نشان می‌دهد.

  در این سخنرانی به یک نکته مهم اشاره شد و آن نیز فریاد مرگ بر آمریکای مردم ایران در مناسبات‌های مختلف است، امروز ترامپ اعتراف کرد که از ابتکار امام خمینی به شدت نگران است و در سیاست‌های جدید راهبردی خود علیه ایران از آن یاد می‌کند.

  نکته بعدی که از این سخنرانی می‌توان به آن اشاره کرد ایجاد ترس در میان سرمایه‌گذاران خارجی به منظور سرمایه‌گذاری در کشورمان است و این امر باری دیگر ناکارآمدی برجام در مباحث اقتصادی و معیشتی را نشان می‌دهد، برجامی که قرار بود مشکل آب خوردن مردم را حل کند.

  بر این اساس تاریخ نشان می‌دهد در هر زمانی که با نگاه تعامل و سازش به آمریکا نگریسته شود در نهایت به جایی می‌رسیم که اینگونه اظهارات ضدایرانی از سوی برخی وقیحان و جاهلان زمان مطرح می‌شود هر چند امروز در داخل برخی هنوز خوشحال هستند و معتقدند ترامپ بهترین جملات را علیه ایران به کار برد.

  نکته مهم اینجا است که برخی از غرب‌دوستان داخلی باید توجه کنند که زمانی که رهبری بارها بر ناکارآمدی برجام و خوشبین نبودن به آمریکا سخن گفتند ماهیت این کشور خبیث را شناختند اما متاسفانه نمایندگان مجلس در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه برجام را تائید کردند و امروز نیز ترامپ در همین مدت و کمتر از آزن روح و جسم آن را ویرانه کرد و از نقض نیز گذشت.

  اتهامات و فحاشی علیه ملت ایران نکته بعدی بود که ترامپ امشب در سخنرانی‌اش به کار گرفت که نشان از ماهیت تهی و خوش وحشیانه آنها نسبت به سایر کشورهای جهان دارد.

  همچنین مردم جهان به خوبی می‌دانند که ایران بیشترین حمایت از مردم مظلوم جهان را به عمل آورده و آمریکا با وجود فاصله چند هزار کیلومتری همواره از متجاوزان بوده و از متجاوزان حمایت کرده است.

  در نهایت باید این‌گونه گفت که بهتر است دولت با ایجاد، حفظ و ارتقای اتحاد داخلی و با هم‌پیمانان خود نسبت به اراجیف ترامپ موضع قاطعی بگیرند و برای برخی نیز مشخص شود آمریکا با ملت ایران مشکل دارد اما به نظر می‌رسد هنوز آنها را نشناخته‌اند و نیاز به اتحاد بیشتری دارد.

  برچسب ها :

  نظرات