آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87772
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی پره وحدت محمودآباد مطرح کرد:

  بالا بودن تعرفه بیمه مشکل صیادان مازندرانی/ مسؤولان مشکل تعرفه برق تعاونی‌های صیادی رو مرتفع کنند

  رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی پره وحدت گفت: بالا بودن تعرفه بیمه تامین اجتماعی و کاهش صید در این سال‌ها سبب پایین آمدن درآمد صیادان شده و حدود 4 هزار نفر در این شغل هستند را با مشکلات عدیده‌ای روبرو ساخته است.

  آوای شمال/ قاسم مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره وضعیت معیشتی و زندگی صیادان اظهار کرد: بالا بودن تعرفه بیمه تامین اجتماعی و کاهش صید در این سال‌ها سبب پایین آمدن درآمد صیادان شده و این سازمان شغل صیادی را در زمره مشاغل سخت و زیان آور محسوب نکرده است.

  وی افزود: در این شرایط زندگی ۴هزار نفر از صیادان استان با مشکل مواجه شده و ما خواستار توجه ویژه مسؤولان تامین اجتماعی و تقلیل نرخ بیمه از ۲۷ درصد فعلی به ۱۷ درصد هستیم چون اکثر صیادان در شرکت‌ها دارای سنی بالای ۶۰ سال داشته و کسری پرداخت بیمه در سنوات گذشته باعث ایجاد شرایط سخت به همراه امراض گوناگون تا بازنشستگی است.

  رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی پره وحدت محمودآباد درباره فعالیت این شرکت در زمینه اشتغال بیان کرد: این شرکت در نیل به اهداف فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و پیشبرد سیاست‌های کلان شیلات استان اقدام‌های خوبی انجام داده است که از جمله آنها احداث استخر پرورش لارو بچه ماهی سفید در کنار شرکت و تولید حدود ۲میلیون قطعه لارو بچه ماهی و رهاسازی در دریا برای حفظ بازسازی ذخائر انجام داد.

  وی ادامه داد: از دیگر کارهای این شرکت کمک بلاعوض ۲۰ میلیون ریالی به اتحادیه شرکت تعاونی پره استان جهت کمک به تکثیر طبیعی گونه‌های ماهی سفید و کپور برای حفظ و بازسازی ذخائر آبزیان دریا است.

  رئیس هیأت مدیره پره وحدت یادآو شد: پره وحدت یکی از ۵۴ شرکت تعاونی پره استان یوده که از سال ۱۳۶۱ با حدود ۶۲ عضو فعالیت خود را شروع کرده و هم اکنون دارای ۸۰ نفر سهامدار ثبتی و دارای کارت صیادی از شیلات می‌باشد که در بین اعضاء از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان هستند که از پدران خود این شغل را به ارث بردند.

  مومنی در پایان گفت: این شرکت حدود ۳۰ سال در این مکان مستقر بوده که با وجود پیگیری‌های بعمل آمده هنوز وضعیت زمین آن مشخص نیست و این باعث دلواپسی صیادان شده و مشکل دیگر ما در سال‌های گذشته برق ما با نرخ کشاورزی محاسبه می‌شد ولی اکنون با نرخ تجاری محاسبه می‌شود که بسیار گران است و از مسؤولان ذیربط تقاضای رسیدگی به این مشکل و سایر مشکلات جامعه صیادی را داریم.

  برچسب ها :

  نظرات