آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , Monday 20 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87771
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  حفظ ذخائر آبزیان در حد حرف نباشد/ لزوم ماهیگیری مسؤولانه در فصل صید

  امام جمعه محمودآباد با بیان حفظ ذخائر آبزیان در حد حرف و زبان نباشد، گفت: جلوگیری از صید غیر مجاز راه دارد و باید بیاییم و ماهیگیری مسؤولانه داشته باشیم تا ذخائر آبزیان حفظ شود.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در مراسم افتتاحیه صید ماهیان دریا در محل شرکت تعاونی پره وحدت اظهار کرد: آنجه را که مقام معظم رهبری در این چند سال بخاطر شیطنت‌های دشمنان قسم خورده نظام و در راس آن آمریکا و صهیونیست‌ها و غربی‌ها داشتند اینست که ما نباید به دشمنان اعتماد داشته باشیم.

  وی افزود: باید خودمان به توان و استعداد خودمان و اقتصاد درونی خودمان تکیه کنیم و بحث اقتصاد مقاومتی یعنی به جنگ دشمن رفتن با افزایش تولید و اشتغال بوده و تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی اینست که ما به توان و استعداد و داشته‌های خودمان و فرزندان این مرز و بوم اعتنا و اعتماد داشته باشیم.

  موسوی خاطرنشان کرد: مگر در دوران جنگ دنیا با ما در سر جنگ نبود این شما مردم بودید که در مقابل دنیا ایستادید و از هوا و دریا آن همه هجمه وارد شد و امروز هم اگر بناست در مقابل عربده‌کشی‌های آمریکا و صهیونیست‌ها و مشکلات اقتصادی بیرون بیاییم تنها راه اینست که بتوانیم در عرصه اقتصادی مقاوم باشیم.

  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: یکی از راه‌های مقاوم‌سازی همین برداشت از دریا و ذخائر دریاست و شیلات ایران به عنوان یکی از مولفه‌های اقتصادی است که می‌تواند اثر بسیار کلیدی در اقتصاد ایران داشته باشد.

  این مسؤول یادآور شد: مسؤولان این پره‌داران افراد زحمت کشی هستند که جزء به حق خویش توقع زیادی ندارند و از سختی و مرارت‌های این صیادان مطلع هستم و خیلی از پره‌دارهای ما دارای مشکلات عدیده مثل آب، برق و سایر مسائل مرتبط هستند.

  موسوی در ادامه بیان کرد: امیدوارم که مسؤولان استانی و شخص استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیایند و تدبیری را به خرج دهند تا این مشکلی که برای پره‌دارهای ما هست برای همیشه حل شود.

  امام جمعه محمودآباد گفت: تالاب انزلی که یک زایشگاه اصلی بوده به دست بی‌کفایتی بعضی از مسؤولان نابود شده و این تالاب یک زمانی ۱۵ متر آب داشته و الان کم شده چه اتفاقی افتاده و به نوع عملکردهای ما مسؤولان مربوط می‌شود.

  وی اضافه کرد: اگر بناست ما به نوعی در ماهیگیری و ذخائر آبزیان همکاری کنیم در حد زبان نباشد چرا در زمانی که ماهیان برای تخم‌ریزی آمده‌اند به رودخانه‌ها ما هنوز دستور صید را قطع نکردیم.

  موسوی عنوان کرد:خودم بارها دیدم در کنار ساحل و بستر رودخانه‌ها عده‌ای آمدند و بی رحمانه ماهیانی که برای تخم‌ریزی کنار رودخانه آمدند را صید کردند و آیا به راستی نباید یک برنامه‌ریزی برای این قضیه کرد.

  امام جمعه محمودآباد در پایان گفت: اگر مدیریت صحیح در فصل تخم‌ریزی و برداشت داشته باشیم نیازی به تکثیر نیمه مصنوعی در شرکت‌های تعاونی صیادی پره نیست و ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم به شرطی که مدیریت صحیح باشد و جلوگیری از صید غیر مجاز هم راه دارد و باید بیاییم و ماهیگیری مسؤولانه داشته باشیم تا ذخائر آبزیان حفظ شود.

  برچسب ها :

  نظرات