آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87770
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  لزوم اجرای طرح‌های پرورش ماهیان در قفس در محمودآباد/ ۱۵ درصد تعاونی‌های پره صیادی استان در محمودآباد استقرار دارد

  فرماندار محمودآباد با بیان اینکه با توجه به ارائه آمار و کاهش صید در این چند سال بایستی از روش پرورش ماهیان در قفس استفاده کنیم، گفت: بعضی از دستگاه‌های فرا شهرستانی هماهنگی‌های لازم را در ایجاد پرورش ماهی در قفس ندارند و فرآیند اجرای این کار طولانی شده است.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور فرماندار شهرستان محمودآباد در مراسم افتتاح صید ماهیان دریای خزر که با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در محل پره وحدت انجام شد، اظهار کرد: شهرستان محمودآباد ظرفیت‌های خوبی در بخش صید و صیادی دارد و به نظرم تا حالا روی این موضوع کار نشده است.

  وی افزود: با توجه به داشتن ظرفیت‌های خوب از جمله ۷۶ آب‌بندان با هزار و ۱۵۰ هکتار مساحت و داشتن ۳ تا ۴ هزار صیاد ۴ درصد محصولات استان را ما تولید می‌کنیم.

  یوسف‌پور خاطرنشان کرد:مطمئن هستم که می‌توانیم از این ظرفیت‌ها بصورت مطلوبی استفاده کنیم و با روش‌های مدرن‌تر بتوانیم برداشت و تولیدمان را افزایش دهیم و همچنین از ۳۳ کیلومتر نوار ساحلی می‌توانیم بصورت مطلوب‌تری استفاده کنیم.

  فرماندار محمودآباد تصریح کرد:کار ما در صید و صیادی فقط در محدوده هشت تعاونی پره صیادی محدود نباشد و می‌توانیم از بحث پرورش ماهیان در قفس استفاده کنیم و این به معنای واقعی پیاده نشد و جا دارد یک برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه بشود.

  وی اضافه کرد: با توجه به فضایی که اتفاق افتاده و ۵۰ درصد صید در این سال‌ها کم شده می‌توانیم به سمت پرورش ماهیان در قفس صیادی مان را سوق دهیم و این کار را برجسته بکنیم و بخاطر اینکه بعضی از دستگاه‌های فرا شهرستانی هماهنگی‌های لازم را در این زمینه ندارند فرآیند اجرای این کار طولانی شده است.

  یوسف‌پور تاکید کرد:اگر قرار است به اقتصاد مقاومتی فکر کنیم و قرار هست در این زمینه‌ها فکر داشته باشیم و بحث‌های ما عملیاتی شود باید همه دستگاه‌ها واقعا جدی در این زمینه و پرورش ماهیان در قفس کار کنند.

  این مسؤول درباره وضعیت شیلات محمودآباد عنوان کرد: ما علیرغم اینکه ۴ درصد محصولات استان را داریم تولید می‌کنیم و در واقع ۱۵ درصد تعاونی‌های پره صیادی استان در شهرستان محمودآباد است و این امکان در سایر شهرستان‌ها کمتر دیده می‌شود بنابراین بایستی از نظر لجستیکی و تامین نیروی انسانی توجه ویژه‌ای به شیلات محمودآباد شود تا اینها بتوانند بهتر به صیادان خدمات بدهند.

  فرماندار محمودآباد درخصوص گله‌مندی رئیس هیات مدیره اتحادیه پره استان درباره مشکلات صیادان گفت: صرف گفتن مشکلات مسائل را حل نمی‌کند و بایستی نشست و راه کار برای حل این معضلات پیدا کرد و باید بنشینید و ببینید که گره کار کجاست و با نشست این مشکلات حل می‌شود و قرار نیست که این مشکلات صیادان سال‌ها ادامه پیدا کند.

  این مسؤول ادامه داد: ما در همین موضوع در چندین پره صیادی با مشکل مواجه شدند و پره ولیعصر، شهید احمدی و محمد رسول الله دارای مشکلات زیادی هستند که با نشست با مسؤولان مربوطه تقریبا مشکلات آنها در حال حل شدن است چون آنها مالکیت زمین را نداشتند و هر لحظه با آسیب مواجه هستند و معتقدم که با نشست و بحث‌های حقوقی مترتب و پیگیری‌های لازم می‌شود این قضیه را حل کرد.

  یوسف‌پور یادآور شد: الان در سال جاری با نگاهی که مقام معظم رهبری دارند و همه در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارند حرکت می‌کنند و اگر قرار است روی پای خودمان بایستیم باید پای این مسائل بنشینیم و برنامه داشته باشیم و آرام آرام آن را حل بکنیم.

  فرماندار محمودآباد در پایان گفت: بنده اعتقاد دارم که اگر با نگاه مثبت به موضوع نگاه کنیم امکان ندارد که مانع وجود داشته باشد و می‌شود این موانع را حل کرد و بایستی حتما پیگیری‌های لازم را انجام داد و ما چند مورد از این مشکلات را در شهرستان حل کردیم و با تمام مشکلاتی که هست باید برنامه جامعی را برای حفاظت از دریا داشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات