آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87757
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  فارس از مشکلات بهداشت و درمان گزارش می‌دهد

  راه دسترسی و تردد مهم‌ترین مشکل شهروندان نکایی برای دسترسی به کلینیک طوبی

  توجه به بهداشت و درمان از تاکیدات مهم و اصلی دولت تدبیر و امید بوده است که در این بخش تلاش‌های فراوانی برای توسعه بهداشت انجام شد اما همچنان برخی از مشکلات و کمبودها باقی و راه دسترسی و تردد مهم‌ترین مشکل شهروندان نکایی برای دسترسی به کلینیک طوبی است.

  آوای شمال/ مجتمع‌های تخصصی و فوق‌تخصصی طوبی از جمله خدمات مؤثر و مفید دولت برای خدمات‌دهی مناسب، آسان‌تر و ارزان‌تر برای مردم است که با استقبال افراد و اقشار مختلف اجتماع روبرو بوده است.

  ایجاد و احداث مجتمع‌ و کلینیک‌های طوبی در استان مازندران در شهرستان‌های مختلف دنبال و این امر در شهرستان نکا با پیگیری‌های مختلف از مکان اجاره‌ای به مکان دائمی منتقل شد و اکنون کلینیک بزرگ طوبی برای ارائه خدمات مختلف بهداشت و درمان خدمات مختلفی را به شهروندان نکایی ارائه می‌کند.

  در این بین در کنار همه خدمات مهم و مفیدی که پزشکان و کارکنان کلینیک طوبی نکایی ارائه می‌کنند برخی از مشکلات هم دامن‌گیر مردم  و شهروندان است که در دیدار و بازدید فرماندار نکا از این مجتمع توسط مردم بازگو شد.

  راه دسترسی، روشنایی مسیر، تردد تاکسی و همچنین عدم نوبت‌دهی توسط تلفن گویا از جمله مشکلاتی بوده است که مردم در دیدار با فرماندار نکا عنوان کردند.

  *اختصاص سرویس تاکسی مجزا برای کلینیک طوبی

  ثریا نیکزاد که همراه پدرش برای پیگیری درمان او به این کلینیک آمده است، راه دسترسی را مهم‌ترین مشکل عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه فاصله این کلینیک از مرکز شهر برای افراد بیمار و کهنسال دور است انتظار داریم در این مورد رسیدگی لازم انجام شود.

  وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا اظهار کرد: انتظار داریم که خط سرویس تاکسی جداگانه برای این مسیر در نظر گرفته شود تا تردد آسان‌تر انجام شود.

  نیکزاد افزود: کلینیک طوبی خدمات بسیار مهمی به مردم ارائه می‌دهد و در این بخش بسیاری از مشکلات ما به خصوص در بخش هزینه بسیار کم شده است و انتظار داریم با رفع این مشکلات خدمات بهتری به بیماران و همراهان ارائه شود.

  *افزایش سلامت با ارائه خدمات قابل دسترسی در شهر

  محمد خدادادی از دیگر افراد حاضر در این کلینیک در مورد خدمات‌دهی این بخش به خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا می‌گوید: در گذشته برای دسترسی به پزشکان متخصص و فوق‌تخصصی با مشکلات فراوانی روبرو بودیم و باید ماه‌ها به انتظار پزشکان و نوبت‌دهی در کلینیک طوبی و برخی از بیمارستان‌ها و مطب پزشکان در مرکز استان سرگردان بودیم.

  وی با بیان اینکه افزایش سلامت با ارائه خدمات قابل دسترسی در شهر ممکن است، افزود: با راه‌اندازی کلینیک طوبی در مکان اجاره‌ای جنب مصلای نکا تا حدود بسیار زیادی از مشکلات ما در این بخش کم شد و اکنون با ساخت ساختمان جداگانه برای کلینیک طوبی و افزایش متخصصان بیشتر، مراجعه به شهرهای همجوار به حداقل ممکن رسیده است.

  خدادادی ادامه داد: در کنار همه خدمات مفید و ارزنده‌ای که این کلینیک به شهروندان ارائه داده است و ما در بخش سلامت مدیون تلاش‌های کادر درمانی و مدیر شبکه بهداشت و درمان نکا هستیم اما راه دسترسی و روشنایی مشکلات این بخش است.

  وی گفت: الان که به فصل پاییز رسیدیم و فصل زمستان در راه است با توجه به اینکه غروب آفتاب هم در زمان زودتری اتفاق می‌افتد، نداشتن روشنایی مسیر تردد افراد و بیماران مشکلاتی است که باید مدنظر گرفته شده و حل و فصل شود.

  *ارائه خدمات مفید به شهروندان نکایی با امکانات مناسب در کلینیک طوبی

  فرمانداری شهرستان نکا، سه‌شنبه در بازدیدی سرزده از واحدهای مختلف مجتمع تخصصی و فوق تخصصی طوبی از نزدیک در جریان امورات مختلف این کلینیک قرار گرفت.

  در این بازدید جعفر احمدی، فرماندار شهرستان نکا ، از نزدیک تمام بخش های مختلف مجتمع تخصصی و فوق تخصصی طوبی را در دستور کار قرار داد و در جریان فرآیند و شرح وظایف بخش های مختلف قرار گرفت.

  وی همچنین در حاشیه بازدید از کلینیک طوبی، با مردم و شهروندان نکایی حاضر در کلینیک هم دیدار و در جریان مشکلات و خدمات ارائه شده قرار گرفت.

  نماینده عالی دولت در نکا در این بازدید ضمن تقدیر از خدمات، تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته دولت تدبیر و امید در اجرای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در سطح شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا افزود: خدمات خوبی در کنار امکانات موجود در کلینیک طوبی نکا ارائه شده است.

  جعفر احمدی اظهار کرد: امیدواریم با این سطح از امکانات ارائه شده به شهروندان نکایی من خدمات‌دهی مناسب و کاهش هزینه‌ها، توقع مردم از وضعیت بهداشت و درمان برآورده شود.

  وی با بیان اینکه راه دسترسی، روشنایی مسیر، تردد تاکسی و عدم نوبت‌دهی(تلفن گویا) مهم‌ترین مشکل از سوی مردم بیان شد، گفت: در کنار حمایت از مردم به عنوان ولی‌نعمتان این انقلاب و نظام، پیگیری برای کمبودهای پیش رو و مشکلات موجود  را با همکاری مسؤولان بهداشت و درمان در دستور کار داریم تا به زودی این مشکلات برطرف شود.

  برچسب ها :

  نظرات