آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87751
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل حفظ آثار مازندران:

  مازندران در ثبت و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس موفق نبوده است

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: استان مازندران تاکنون در نشر و ثبت آثار و ارزش‌های دفاع مقدس موفق نبوده است.

  آوای شمال/ در نخستین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان نور، سردار عبدالله ملکی در سخنانی اظهار کرد: با تقدیم بیش از ۱۸۸ هزار شهید، ارزش‌های دفاع مقدس که هویت اسلامی ما را می‌سازند باید به صورت الگوی عملی نسل به نسل منتقل شوند و این امر مختص زمان خاص و هفته مشخصی نیست بلکه باید همواره مقام شهدا و ایثارگران را گرامی‌داشت تا فرهنگ ایثار و روحیه جهادگری در دل و جان افراد بویژه نسل جوان جاوید باشد.

  وی با اشاره به جمع‌آوری بیش از ۲۵ هزار آثار حجمی دفاع مقدس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، افزود: ۸۰ هزار سند مکتوب نیز از رزمندگان و ایثارگران استان جمع‌آوری شد.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: بنا داریم با حمایت استانداری ظرف مدت یک‌سال و نیم تا دو سال حماسه جنگل در شش کتاب فاخر تدوین شود.

  سردار ملکی تصریح کرد: استان مازندران در ثبت آثار دفاع مقدس تاکنون موفق نبوده است.

  وی خاطرنشان کرد: مازندران در طول جنگ تحمیلی، با ۵۰ پایگاه عملیاتی درگیر جنگ جنگل نیز بوده است و ۱۳۵ شهید ترور و جنگل تقدیم اسلام و انقلاب کرده است اما آثار مستند در خور شان و برجسته‌ای تاکنون تدوین نکرده است.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: جهاد سازندگی مازندران با وجود اینکه در عملیات بیت المقدس پشتیبان لشگر ۹۲ زرهی بوده است ولی یک کتاب و کارنامه از عملیات‌های خود نداشته است که مدتی پیش چندین کتاب در زمینه کارنامه جهادسازندگی نوشته و به چاپ رسیده است.

  این مسئول از چاپ ۷۸ کتاب با موضوع دفاع مقدس با همکاری کنگره سپاه خبر داد و بیان کرد: امسال نیز ۳۰ کتاب در این زمینه به چاپ خواهد رسید.

  وی افزود: انتظار می‌رود اعضای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان نور، به تشکیل حداقل ۴ جلسه درطول سال بپردازد.

  ملکیدر پایان گفت: نور نقش شهرستان خود را در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تدوین و به چاپ برساند تا نقش سرداران، آزادگان و فرماندهان نوری در جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی برای نسل کنونی برجسته گردد.

  برچسب ها :

  نظرات