آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87748
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

  برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند/ تبلیغ وسیع شیعه‌هراسی و دین‌هراسی توسط دشمنان

  عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند، گفت: دشمن شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در مراسم یادواره شهدای روحانی استان مازندران به محوریت حجت‌الاسلام شهید ولی‌الله سلیمانی‌فرد نخستین شهید روحانی دفاع مقدس در کشور اظهار کرد: جایگاه شهدا بسیار مهم و ارزشمند است و ادای وظیفه در برابر شهیدان کار سخت و دشوار است.

  وی تصریح کرد: اگر انسان در راه خدا به شهادت رسید بالاتر از آن خوبی وجود ندارد و این موضوع را پیامبر اکرم(ص) فرمودند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: شهید از خشیت الهی هم خون ریختند و هم اشک‌شان در جبهه‌ها برای جلب رضایت خداوند جاری شده است.

  وی علت برگزاری یادوراه شهدا را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل حاضر عنوان کرد و افزود: گرچه با حضور مدافعان حرم شاهد انتقال درست این فرهنگ هستیم و مشتاقان زیادی در ارتباط با حضور در مبارزه‌های با دشمنان اسلام است.

  حسینی‌‌بوشهری با اعلام اینکه نسل جوان ما مورد تهاجم غرب هستند، گفت: نسل جوان به دنبال حفظ دین اسلام هستند که با حضور در این مراسم نسل جوان ما در این یادواره‌ها بیمه می‌شوند.

  وی بیان کرد: برای برگزاری این یادواره‌ها نیاز به روحیه مقاومت، آمادگی و شهادت‌طلبی تبیین می‌شود که باید همچنان در میدان باشیم.

  امام جمعه موقت قم خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم یکپارچه در این ایام به پاخواست، اما آیا تهدیدات دشمن به پایان رسیده است؟.

  حسینی‌بوشهری با اعلام اینکه فضای جامعه ما باید از هر نظر آماده پاسخگویی به تهدیدات دشمن باشد، گفت: گرچه توانمندی امروز ما با گذشته بسیار متفاوت است، امروز کشور به توانمندی مناسب دفاعی داریم و دنیا حساب ویژه‌ای روی ما باز کرده است ولی تهدیدات دشمن بر کشور ما جدی است و باید آماده‌تر از گذشته در میدان نبرد باشیم، اما دشمن بداند، این نسل با رهبری مقام معظم رهبری از هیچ تهدیدی هراس ندارند.

  عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اینگونه مجالس ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند،امروز نیاز داریم که فضای جامعه را هشدار دهیم تا جامعه از شرایطی که دشمنان ما ایجاد کردند دور باشد.

  وی بیان کرد: برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند ولی آنها بدانند اگر دست آنها به کشور ما برسد از هیچ عدواتی بر علیه ما کوتاهی نمی‌کنند، دشمن‌شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.

  امام جمعه موقت قم با اشاره به نقش روحانیون در مبارزات انقلابی و اسلامی، گفت: با بررسی تاریخی این موضوع به خوبی اثبات می‌شود، حضور روحانیون در جهت تقویت روحیه معنوی بسیار اثرگذار بود.

  وی با اعلام اینکه عالمان دین ما بدعت‌ستیز هستند، گفت: در برابر خرافات می‌ایستند و برای روزهای که باید در صحنه جدی حضور داشته باشند لباس رزم می‌پوشند و تا پای شهادت پیش می‌روند.

  حسینی‌بوشهری نخستین ویژگی شهدای ما را تکلیف باوری عنوان کرد و گفت: انسان‌های که براساس وظیفه عمل می‌کنند، برایشان پیروزی ظاهری مهم نیست، بلکه تکلیف بر وظیفه دارای اهمیت است.

  وی در پایان گفت: بنده مختصری از زندگی نامه شهید ولی‌الله سلیمانی فرد را مطالعه کردم که یکپارچه شور و شعف بود و با این عشق و علاقه هم به شهادت رسید.

  برچسب ها :