آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87720
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل شیلات مازندران خبر داد::

  رهاسازی ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر

  مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به رهاسازی یک میلیون قطعه بچه ماهی آزاد در دریای خزر، گفت: در سال جاری برای صید ماهی دریا 65 میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر رهاسازی شد.

  آوای شمال/ حسین‌علی رستمی در آغاز بهره‌برداری اولین صید استانی ماهیان استخوانی در شرکت پره وحدت محمودآباد اظهار کرد: ایران تنها کشوری است که در بین ۵ کشور حاشیه دریای خزر دارای گارد حفاظت دریایی است و صید ماهیان خاویاری فقط در حاشیه دریای خزر بین پنج کشور یادشده مجاز است.

  وی با بیان اینکه در شورای حفظ بیت‌المال مصوب شد تا شش ماه ار بستر رودخانه‌ها برداشت شن و ماسه انجام نگیرد، افزود: این از کمک‌هایی بود که مسؤولان برای تکثیر ماهیان استخوانی در نظر گرفتند.

  رستمی ادامه داد: امنیت دریای خزر به لحاظ رونق اقتصادی بسیار برای شیلات مهم است و طبق پیش‌بینی‌ها طی سال آینده شاهد صید ۴۵ هزارتنی ماهیان استخوانی از دریا باشیم.

  مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال برای کارگاه شهید رجایی از سوی اعتبارات دولتی اختصاص یافت، افزود:  بالغ بر ۳۷۰ میلیون تومان برای شیت گذاری هزینه شده است.

  وی ادامه داد: امسال برای صید ماهی دریا ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر رهاسازی شد.

  رستمی با شاره به اینکه برای طرح اقتصادی امسال ۳۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز لوازم و ادوات شرکت‌های پره‌ای استان مازندران اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: مازندران یک‌صد هزارتن در زمینه ماهیان خاویاری امسال تامین کرد که علاوه بر استان خود برای دیگر استان‌ها نیز تامین ماهی داشته و استان مازندارن در تولید آب‌زیان سرآمد تمام استان‌ها است.

  مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: یک میلیون قطعه بچه ماهی آزاد در دریای خزر رهاسازی شد تا شاهد بالا رفتن راندمان کار در بین صیادان باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات