آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87714
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  واکنش سازمان بازرسی کل کشور به نامه عجیب شهردار رشت به خودش

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: شهردار رشت خانه شخصی داشته و نمی‌تواند از خانه سازمانی استفاده کند.

  آوای شمال/ ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم سالروز سازمان بازرسی کل کشور که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور حدود ۱۰۰سال قدمت دارد، اظهار کرد: نخستین سازمان بازرسی کشور در سال ۱۳۰۸ با نام های مختلف شکل گرفت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سازمان بازرسی تحت نظر مستقیم رییس قوه قضاییه تأسیس شد و در سال ۶۰ قانون عادی حدود اختیارات سازمان بازرسی کل کشور را تثبیت کرد.

  وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور با نیروی کم، سازمانی پاک دست و موفق تلقی می‌شود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه حدود ۲۱ هزار شعبه بانک در کل کشور وجود دارد، بیان داشت: حدود ۱۱ هزار نفر به عنوان بازرس در بانک‌ها مستقر هستند که اگر قرار باشد این افراد فقط در شعبات بانک‌ها به منظور بازرسی حضور داشته باشند، هر فرد باید از ۲۲ شعبه بازرسی کند و در حدود یک هزار بازرس در کل کشور داریم و طبق بررسی‌ها حدود یک میلیون محیط بازرسی شناسایی شده است.

  سراج گفت: در این ۳۶ سال، ۵ نفر به عنوان رییس سازمان بازرسی کل کشور انجام وظیفه کردند و بنده پنجمین رئیس سازمان بازرسی هستیم که تا امروز ۵۰ ماه از ریاست بنده در این سازمان می گذرد که انجام وظیفه می‌کنم.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت: سازمان بازرسی کل کشور در این مدت در حوزه سخت افزاری و نرم افرازی اقدامات مختلفی را انجام داده است و در این راستا ۱۴ ساختمان بازرسی را با تجهیزات کامل افتتاح کردیم و ۷ ساختمان نیمه تمام داریم که تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

  سراج تصریح کرد: برطبق دستور و تاکید رییس قوه قضاییه بر تخصصی کردن نیروها در سازمان بازرسی، حدود ۸۰۰نفر که خارج از سازمان فعالیت داشتند مرخص و افراد متخصص جایگزین شدند و طبق اعلام اطلاعیه‌هایی بر این اساس، حدود ۱۶ هزار نفر با معدل بالای ۱۷ ثبت نام کردند که یک هزار و ۵۴۳ نفر باقی ماندند و در این راستا از آن‌ها امتحان گرفته شد و هم اکنون ۲۰۰ نفر از تخصص‌های مختلف در انتظار جذب در سازمان هستند.

  وی افزود: بخش آموزش سازمان بازرسی کل کشور فعال شده است و در این راستا از اساتید نخبه استفاده می‌کنیم و آموزش‌های لازم به افراد ارائه می‌شود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: با ۱۰ کشور تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم و در سفرهایمان تمامی کتب این کشورها را آورده و پس از ترجمه در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم و سعی کرده ایم از دانسته های آن‌ها استفاده کنیم.

  سراج تصریح کرد: در بحث پیشگیری کل یافته های سازمان بازرسی در استان و مرکز را بررسی کردیم و به شوراها ابلاغ کردیم و مسائل را به عنوان پیشگیرانه منعکس کردیم. شورای شهر و شهرداری باید قراردادها را بازبینی کنند، به عنوان مثال در رابطه با هولوگرام‌ها که در شهرداری‌ها مشکلات زیادی را ایجاد کرده بودند، شهرداری تهران دستور توقف صدور هولوگرام‌های جدید را صادر کرد.

  وی افزود: در رابطه با شهرداری رشت که خودش مصوبه می زد و خودش اجرا می کرد، همان موقع سازمان بازرسی ورود و بررسی کرد و این آقا خانه داشته است و نمی‌تواند از خانه های سازمانی استفاده کند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم فرمایش های مقام معظم رهبری را در رابطه با اقتصاد مقاومتی اجرایی کنیم، باید همه به پای کار بیایند و به طور منسجم با افراد فرصت طلب برخورد کنیم. در بحث خصوصی سازی و اشتغال باید بگویم متاسفانه آن چه که مدنظر رهبر بود، اجرایی نشد.

  وی گفت: در بحث هپکو که یک شرکت سود ده بود در ابتدای واگذاری هر سهام، ۳۵۰ هزار تومان سود داشت که در زمان واگذاری به شخص دوم میزان سود به ۷۰ هزار تومان رسید و این شرکت با ۱۲۰۰ نفر کارگر و ۱۰۰۰میلیارد بدهی و زیان انباشته و ۱۰ میلیون تومان به فردی واگذار شد و خسارات آن از طریق ملکی که در تهران داشت جبران شد.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: از خصوصی سازی واقعی صددرصد حمایت می‌کنیم. در قانون داریم که ۵ سال هیچ کارگری نباید تعدیل شود، اما در فولاد خوزستان و پرونده ۳ هزار میلیاردی در همان اول ۲۵۰۰ نفر تعدیل نیرو داشت. تعداد زیادی پمپ بنزین را در یکی از استان‌های کشور واگذار کردند و هزینه بسیاری را از دولت دریافت کردند و این پمپ بنزین ها زیر قیمت فروخته شد و ما این نوع خصوصی سازی را قبول نداریم.

  سراج بیان داشت: بودجه دولت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان و دانشگاه ها و هئیت امنا ۸۰ هزار میلیارد تومان است. بسیاری از این فسادها در این ۸۰۰ هزار میلیارد میلیارد تومان رخ می دهد و در یکی از دانشگاه‌ها در شهر کوچک فردی ۵۰۰ میلیون تومان بودجه دانشگاه اختلاس کرده است.

  وی تاکید کرد: در خصوص رانت و امضاهای طلایی، قانونی نداریم و در خصوص انحصارگرایی، شورای رقابت تلاش زیادی کرد اما موفق نبود. نبود شفافیت هم یکی دیگر از مشکلات است و در دولت الکترونیک قانون وجود دارد و در بحث شفافیت باید دولت الکترونیک اجرا شود تا شفافیت در مسائل حل شود.

  برچسب ها :

  نظرات