آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87686
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  حجت‌الاسلام رئیسی:

  انقلاب اسلامی امتداد راهبردی عاشوراست/ امنیت مردم مهم‌ترین مؤلفه جمهوری اسلامی

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: امتداد راهبردی عاشورا انقلاب اسلامی است که در جامعه به دنبال حق و عدالت است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب در نشست با فعالان فرهنگی خراسان شمالی اظهار کرد: مهم‌ترین نکته اندیشه انقلابی این است که متأسفانه برخی‌ها احساساتی بودن را با انقلابی بودن نسبت می‌دهند و این امر صحیح نیست.

  وی با اشاره به شاخصه‌های انقلابی‌گری بیان کرد: نخستین شاخصه انقلابی‌گری توجه به خدا بوده و اندیشه انقلابی نگاه به عاشوراست.

  تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: بصیرت، حاکم بر شمشیر است و این را در عاشورا تجربه کرده‌ایم و همچنان ادامه دارد.

  وی تصریح کرد: امتداد راهبردی عاشورا انقلاب اسلامی است که در جامعه به دنبال حق و عدالت است.

  رئیسی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در خراسان شمالی گفت: مقام معظم رهبری در این استان تأکید کردند که سبک زندگی دینی هویت‌زا و سبک زندگی غربی هویت زداست.

  وی افزود: انقلاب اسلامی دارای هویت اسلامی است و در این نظام تنها تفکر و اندیشه انقلابی پابرجاست.

  تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: درخواست خانواده‌های شهید مدافع حرم این است که ظلم‌ستیزی و اجرای عدالت بوده و این نشان از فهم و درک این بزرگواران و رویش‌های انقلاب به عنوان سرمایه و امنیت کشور است.

  وی مهم‌ترین مؤلفه جمهوری اسلامی ایران را امنیت مردم دانست و اظهار کرد: مردم همیشه در صحنه هستند و ایستادگی‌ها در نسل جوان و نوجوانان و نسل چهارم انقلاب هم آشکار است.

  رئیسی بیان کرد: باید احساس ما می‌توانیم را در خود به وجود آوریم و با روحیه انقلابی هیچ اقدامی نشدنی نیست.

  وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به توان جوانان باور دارند و می‌فرمایند نباید به دشمن خود اعتماد کرد و انتظار گره‌گشایی کارها توسط دشمن را داشت.

  تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: راهبرد پیش روی ما گفتمان انقلاب و رهبری است و می‌توان در تمامی لایه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این موضوع را بسط داد.

  وی در پایان ضمن اشاره به مشکلات موجود در استان خراسان شمالی با توجه به زلزله اخیر در این استان متذکر شد: عدالت اجتماعی باید در خراسان شمالی هم اجرا شود و رفع تبعیض طبقاتی از این استان است و باید ظرفیت‌های موجود در خراسان شمالی به‌صورت مساوی در بین مردم توزیع شود.

  انتهای پیام/ی

   

  برچسب ها :

  نظرات