آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87667
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون هواشناسی مازندران:

  آسمان مازندران از اواخر امروز بارانی می‌شود/ کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم.

  آوای شمال/ احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد.

  وی با اشاره به اینکه این وضعیت روزهای پنج‌شنبه و جمعه در آسمان مازندران تداوم دارد، اضافه کرد: این سامانه بارشی از بامداد شنبه از آسمان استان خارج خواهد شد.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه دمای هوا طی این مدت بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، افزود: بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات بالای ۲ هزار و ۵۰۰ متر استان به‌صورت باران و برف خواهد بود.

  اسدی با اعلام اینکه روزهای شنبه و یک‌شنبه جو پایداری در آسمان مازندران به همراه با افزایش نسبی دمای هوا حاکم می‌شود، تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از یک‌شنبه شب تا روز دوشنبه مجدداً سامانه بارشی دیگری از روی منطقه عبور می‌کند که پیامد آن بارندگی و وزش باد در آسمان استان خواهد بود.

  وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای هوا مربوط به ساری با ۲۵ درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بده با ۴درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران نیز طی پایان هفته جاری به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات