آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87641
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در نشست امروز مجلس قرائت شد

  تذکر نمایندگان به رئیس‌جمهور در مورد کاهش ارزش پول ملی/ چگونه می‌خواهید این کاهش ارزش پول را جبران کنید؟

  نمایندگان قم، ارومیه، تهران و اسدآباد در تذکری به رئیس‌‌جمهور عنوان کردند که متاسفانه همچنان شاهد کاهش ارزش پول ملی نسبت به سایر ارزها هستیم. چگونه می‌توانید ضرر و زیان حاصل از این کاهش ارزش پول ملی را جبران کنید.

  آوای شمال/ تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (۱۹ مهر ۹۶) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

  ناهید تاج‌الدین، سعیدی‌مبارکه و زهرا ساعی نمایندگان اصفهان، مبارکه و تبریز در تذکری به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کردند که تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات ویژه به نابینایان اندیشیده شود.

  نادر قاضی‌پور، احمد امیرآبادی، علیرضا محجوب، محمدحسین فرهنگی، اکبر رنجبرزاده، سیدمرتضی خاتمی، امیرخجسته و ابوالفضل ابوترابی نمایندگان ارومیه، قم،تهران، تبریز، اسدآباد، ماهنشان، همدان و نجف‌آباد در تذکری به وزیر کشاورزی خواستار تسریع در پرداخت پول گندمکاران کشور با سود دیرکرد آن شدند.

  نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار تسریع در معرفی وزرای نیرو و علوم شدند.

  سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در تذکری به وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد که به کارگیری مدیران ناکارآمد و ناتوان در پست‌های مدیریتی باعث تفرقه بین بدنه این وزارتخانه شده و کار به کندی پیش می‌رود.

  احمد امیرآبادی، نادر قاضی‌پور و محمدحسین فرهنگی نماینده مردم قم، ارومیه، تبریز به وزیر آموزش و پرورش لزوم بازنگری و الحاق مجدد نام و تصویر دریاچه ارومیه کتب درسی دانش‌آموزان سراسر کشور را متذکر شدند.

  سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر به رئیس‌جمهور لزوم تسریع در تدوین آئین‌نامه قراردادهای مهم نفتی برابر ماده ۵ قانون نفت مصوب سال ۹۰ را متذکر شد.

  سیدمصطفی ذوالقدر نماینده میناب به وزیر آموزش و پرورش ضرورت صدور دستور عاجل برای رسیدگی به وضعیت نامناسب شهرستان‌های میناب، رودان،‌جاسک،‌سیریک و بشاگرد را متذکر شد که عمده مشکلات این مدارس ریزش سقف، فرسودگی، نشست و ترک دیوار کلاس‌ها به علت طول عمر ساختمان مدارس است.

  محمود صادقی نماینده مردم تهران در تذکری به وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد که مدیریت ضعیف و ناکارآمد باشگاه استقلال موجب تشتت در اداره این باشگاه شده و آثار آن در شکست‌های پیاپی تیم فوتبال این باشگاه ظاهر شده است. چرا وزارت ورزش در انجام وظایف قانونی خود در قبال این باشگاه کوتاهی می‌کند؟

  سیده فاطمه ذوالقدر، سیده فاطمه حسینی، پروانه مافی، فریده اولاد قباد، زهرا ساعی، سکینه الماسی، ناهید تاج‌الدین نمایندگان تهران، تبریز، عسلویه، اصفهان، به وزیر اقتصاد در مورد عدم کنترل نرخ ارز و لزوم توجه به این موضوع، تذکر دادند.

  حبیب‌الله ده‌مرده نماینده مردم زابل در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که چرا بانک‌ها در مورد بخشودگی سود دیرکرد وام‌های زیر یکصد میلیون تومان را سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

  حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در تذکری به وزیر دفاع عنوان کرد که چرا به قانون بودجه سال ۹۶ در مورد خرید خدمت فرزندان ایثارگران عمل نمی‌شود و همچنین وی به وزیر دفاع در مورد عدم اجرای قانون مصوب در برنامه ششم مربوط به کسر خدمت فرزندان ایثارگران تذکر داد.

  احمد امیرآبادی،‌نادر قاضی‌پور،‌علیرضا محجوب، اکبر رنجبرزاده نمایندگان قم، ارومیه، تهران و اسدآباد در تذکری به رئیس‌‌جمهور عنوان کردند که متاسفانه همچنان شاهد کاهش ارزش پول ملی نسبت به سایر ارزها هستیم. چگونه می‌توانید ضرر و زیان حاصل از این کاهش ارزش پول ملی را جبران کنید و همچنین این نمایندگان به رئیس‌جمهور لزوم توجه هر چه بیشتر به افزایش توان دفاعی کشور را متذکر شدند و نیز به وزیر بهداشت لزوم توجه جدی به امنیت غذایی کشور و ممانعت از استفاده از محصولات تراریخته در صنایع مواد غذایی به عنوان مواد اولیه را متذکر شدند.

   

  برچسب ها :

  نظرات