آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87577
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اندرحکایت یک بیمارستان و وعده های توخالی مسئولان/ چشم انتظاری چند ساله مردم و قانون بی سلامت دولت

  بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان باشت که عملیات اجرایی آن از سال 93 شروع و در مصوبه سفر دولت یازدهم اجرایی شد و شروع به فعالیت کردو یکی از مهمترین پروژه های در شهر لقب گرفت اما بعد از گذشت 3 سال و 6 ماه هنوز به بهره برداری نرسیده است.!!

  آوای شمال/ در حالی‌که در سال‌های اخیر وعده ساخت یک بیمارستان مجهز و مدرن به مردم شهرستان باشت داده شده و مسئولان گوناگون کشوری و استانی زمان تکمیل آن را تا پایان دولت یازدهم از میان طرح‌های افتتاحی خود داده بودند.

  اما چندماه مانده به عمر دولت یازدهم هنوز مردم امیدی به اجرای این وعده نداشتند تا اینکه این پروژه مهم و حیاتی در شهرستان باشت  به دولت دوازدهم رسید.

  بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان باشت که عملیات اجرایی آن از سال ۹۳ شروع  و در مصوبه سفر دولت یازدهم  اجرایی شد و شروع به فعالیت کرد و یکی از مهمترین پروژه های در شهر لقب گرفت.

   

  بیمارستان باشت

   

  درانتهای  خیابان شفا  شهرباشت  بنایی در حال ساخت بوده که چشم امید بسیاری از مردم این شهر بوده که بیماران خود را برای درمان به شهرها و  استان های همسایه همچون شیراز، تهران و اصفهان می‌برد.

   

  آجرهای این مکان که خیلی به آرامی بالا می‌روند و سرعتی لاک پشتی را برای خود تجربه می کنند و هر روز که می گذرد سرعت آن کُندتر شده و تا قبل از پایان گرفتن آن باید بگوییم این بیمارستان خود, بیمار نداشتن بودجه مالی شده است؟!

   

  داشتن یک بیمارستان مجهز آن هم در شهری محروم که محرومیت های تاریخی آن باعث کم تر توسعه یافتگی آن شده و بیشتر اوقات بیماران خود را در سردرگمی قرار داده و آنها را روانه استانهای همجوار کرده است.

   

  بیمارستان باشت

  هم‌اکنون که یک بیمارستان کوچک یا متوسط با حداقل امکانات  در شهرباشت وجود دارد ولی از درجه نسبتاً خوبی که در شأن مردم این دیار باشد،برخوردار نبوده است.

   

  هر روز اعتراض بیماران باشتی در میان مردم شنیده می شود و باید گفت مسئولان اجرایی دولت دوازدهم با قانون سلامت  در استان چه تمهیداتی برای این پروژه مهم در این شهرستان دارند؟!

  زخم کهنه ای که هنوز ترمیمی برای آن دریافت نشده و بارها نماینده،مسئولان  از آن بازدید کردند وبه غیر این حرف که” به زودی به پایان می رسد و افتتاح می شود” دیگر حرفی برای گفتن ندارند!

   

  ساخت و تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی در شهر باشت می تواند نوید بخش افقی جدید در بهره وری مردم این شهرستان از خدمات پزشکی و پزشکان متخصص باشد.

   

  اگر به رزومه ساخت این بیمارستان اشاره کنیم میتوان بیان کرد که عملیات اجرایی آن در سال ۹۳ شروع شد و از آن زمان تاکنون نماینده فعلی شهرستان دولت از روند ساخت و ساز آن دیدن کرده و از طرفی  خبرهای خوبی از آن به گوش نمی رسد چراکه مسئولان بهداشت و درمان شهرستان خبر از تمکیل آن تا پایان سال داده و می دهند.

   

  بیمارستان باشت

  اما چه سود؟ وعده هایی که یکی پس از دیگری تحقق نیافت و به فراموشی سپرده شد و این پروژه مهم در شهرستان باشت را با چالش های از نبود اعتبار،کم کاری پیمانکار،وعده های عملی نشده و دیگر وعده ها به حاشیه می برند.

   

  در اخرین مصاحبه  بهمن ۹۵ (موسی خادمی) استاندار سابق از عملیات اجرایی طرح احداث بیمارستان ۳۲ تختی باشت تا پایان دولت یازدهم خبر داد اما خادمی به پایان کار در استان کهگیلویه و بویراحمد رسید ولی پروژه بیمارستان باشت همچنان در انتظار تکمیل شدن است.

   

  پروژه های بزرگی که بودجه کلنگ زنی و ساخت آنها را غلام رضا تاجگردون نماینده مردم باشت تامین میکند ولی مسئولان بهتر است برای سرعت بیشتر در بهبودی این بیمارستان تلاش مضاعف کنند..

   

  در مصاحبه دیگری از رئیس اداره راه و شهرسازی باشت درفروردین ۹۶ در رابطه با پروژه بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان باشت  کار مساحت این طرح را سه هزار و ۷۰۰ مترمربع اعلام کرد و افزود: این طرح درمانی در هفته سلامت امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.و کنون ۶ ماه از هفته سلامت می گذرد و همچنان پروژه بیمارستان باشت در خواب به سر می برد.( اینجا بخوانید)

   

  بیمارستان باشت

   

  این گزارش در حالی است که طی سوالی از کارگان مشغول بکار در این بیمارستان در سنوات گذشته متوجه شدیم که آنها هم خیال میکردند که درهفته سلامت افتتاح میشوند.

   

  سرپرست معاونت توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان در آیین کلنگ زنی این پروژه در سال ۹۳ بیان کرد: تا سال ۹۵ این پروژه به بهره برداری میرسد.

   

   

  گفتنی است بیمارستان باشت شامل بخش‌های جراحی، زایمان، سونوگرافی، داخلی، اورژانس و دیالیز است  که امید است این تناقض گویی مسئولان پایان پذیرد و هرچه زودتر این پروژه ضروری برای مردم به بهره برداری برسد.

   

  لازم ذکر است شهرستان ۲۱ هزارنفری باشت در جنوب شرقی استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

  برچسب ها :

  نظرات