آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87574
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نماینده مردم محلات و دلیجان:

  تنها خاصیت بسته توخالی برجام؛ اثبات بدعهدی آمریکا/ منتقدان را متهم به مخالفت با ارزانی و اشتغال کردند

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متن برجام دارای نقص‌های فراوانی بود اما در آستانه انتخابات مجلس مخالفان برجام با هزار اتهام تخریب می‌شدند به گونه ای که مخالف برجام را مخالف ارزانی، ارتباط با دنیا و اشتغال معرفی کردند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری صبح محلات گفت: روزنه‌ها و خلل و فرج برجام که رهبر انقلاب نیز به آن اشاره کردند از همین جاسوسی‌ها نشات گرفته و دردسرساز شده است.

  وی ادامه داد: امروز به خوبی شاهد هستیم برجام یک بسته تو خالی بوده که بابت آن نیز هزینه‌های گزافی پرداختیم و تمامی وعده‌های نسیه غرب در برجام نیز یک به یک در حال نقض شدن هستند.

  مخالفان برجام مخالفان ارزانی و اشتغال معرفی می‌شدند

  سلیمی همچنین افزود: از ابتدا نیز معتقد بودیم متن برجام، یک متن قوی نیست و دارای نقص‌های فراوانی است اما در آستانه انتخابات مجلس فضایی ایجاد شده بود که اجازه مخالفت با برجام به کسی داده نمی شد چراکه برجام یک قانون مقدس شناخته می‌شد. مخالفان برجام با هزار اتهام تخریب می‌شدند به گونه ای که مخالف برجام را مخالف ارزانی، ارتباط با دنیا و اشتغال معرفی کرده و از این طریق مردم را فریب می‌دادند.

  اروپا و آمریکا با بازی پلیس خوب، پلیس بد به دنبال دائمی کردن برجام اند

  این نماینده مجلس شورای اسلامی، برجام را متنی به نفع طرف مقابل دانست و بیان کرد: طرف مقابل با راه انداختن بازی‌ پلیس خوب و پلیس بد به دنبال دائمی کردن برجام است و ما باید روی این مسئله ایستادگی کنیم که برجام ۲ یا برجام تکمیلی در کار نیست.

  وی ادامه داد: درحالی که در گذشته شاهد بودیم فرانسه نقش پلیس بد و آمریکا نقش پلیس خوب را بازی می‌کرد، امروز بازی تغییر کرده و آمریکا در نقش پلیس بد و اروپا در نقش پلیس خوب ظاهر شده است. هیچ کس نباید فریب این بازی را بخورد چراکه اروپا بدون اجازه آمریکا حق آب خوردن نیز ندارد. این از خوش‌ خیالی عده‌ای است که فکر می‌کنند امکان ادامه دادن برجام با طرف اروپایی وجود دارد.

  بازگشت به نقطه قبل از پذیرش برجام مشکل است

  سلیمی با اشاره به سخنان رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار کرد: وی به صراحت اعلام کرد فعالیت‌های هسته‌ای ایران قابل راستی آزمایی نیست و من نمی‌توانم در خصوص پایبندی ایران به بند “P‌” برجام نظر قطعی بدهم. این نشان دهنده هماهنگی جدی بین طرف‌های مقابل در بحث برجام است.

  وی همچنین با اشاره به تعطیلی غنی سازی ۲۰ درصد، نابودی ذخایر اورانیوم و آب سنگین، کاهش تعداد سانتریفیوزها و ایجاد مشکلاتی در راکتور آب سنگین اراک و تعطیلی سایت هسته‌ای فردو و عقب ماندگی ۴ ساله در فعالیت هسته‌ای به بهانه برجام گفت: بازگشت به نقطه قبل از پذیرش برجام سخت و مشکل خواهد بود و همه مسئولین باید با تکیه به ملت و ظرفیت‌های داخلی یک صدا در مقابل زیاده خواهی غرب بایستند.

  مهمترین خاصیت برجام اثبات بد عهدی و شرارت آمریکا است

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بدعهد معرفی کردن آمریکایی‌ها خاطر نشان کرد: عده‌ای خوش خیال که ضمن حذف تابلوهای صداقت آمریکایی از خیابان‌های تهران به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا بودند امروز متوجه شدند که آمریکایی‌ها بدعهد و شرور هستند و مهترین خاصیت برجام هم اثبات همین موضوع است.

  برچسب ها :

  نظرات