آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87487
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  فرمانده مرزبانی مازندران خبر داد

  توقیف ۳۴۲ فروند شناور طی ۶ ماه در مازندران

  فرمانده مرزبانی مازندران از توقیف 342 فروند شناور طی 6 ماه نخست در این استان خبر داد.

  آوای شمال/ سردار سیدهوشنگ حسینی در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته نیروی انتظامی در سالن اجتماعات مرزبانی مازندران در خزرشهر، اظهار کرد: تنها یگانی که در امنیت یگان دریانوردی جلسات متعددی را به عنوان دبیرخانه تشکیل می‌دهد دریابانی استان مازندران با همکاری سایر نهادها است.

  وی با بیان اینکه در این مدت هیچ موضوع ناامنی را در دریا شاهد نبودیم، افزود: کسانی که در دریا برای امرار معاش و سرویس دهی به مسافران حضور پیدا می‌کنند با همکاری مناسب مشکلی در این زمینه به وجود نیاوردند.

  فرمانده مرزبانی مازندران با اشاره به اینکه این نیرو در آب‌های سرزمینی خود به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در امداد و نجات، امنیت و مزاحمت در آماده‌باش قرار دارد، خاطرنشان کرد: تمامی مردم در این زمینه مشارکت مناسبی داشتند.

  حسینی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد توان رزمی نیروهای مرزبانی درباره طرح سالمسازی استفاده می‌شود، گفت: در این زمینه در هر سال ۲ هزار شناور ساماندهی می‌شوند.

  وی با اشاره به اینکه هر شناوری که وارد دریا می‌شود باید تمامی امکانات و مواردی که مورد نیاز است را به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر شناوری بدون این موارد وارد دریا شود با آن برخورد می‌شود.

  فرمانده مرزبانی مازندران بیان کرد: ۲ هزار و ۱۲۱ نفر با همکاری صاحبان شناور از مرگ حتمی نجات داده شدند و در این زمینه ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته در نجا غریق افزایش وجود داشت.

  حسینی با بیان اینکه تعداد غریق ۲۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت، اضافه کرد: همچنین ۳۴۲ فروند شناور که مولفه‌های رفتن به دریا را نداشتند توقیف شدند و این امر نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشت.

  وی با اشاره به طرح برخورد با قاچاق و صید غیرقانونی در دریا، اظهار کرد: از هفته آینده با کسانی که دریا به صورت غیرقانونی نسبت به صید ماهیان خاویاری اقدام کنند برخورد می‌شود.

  فرمانده مرزبانی مازندران با اشاره به روزشمار برنامه‌های هفته ناجا، تصریح کرد: حضور در نماز جمعه شهرستان‌ها و استان، سخنرانی برخی از فرمانده‌هان پایگاه‌ها، دیدار با خانواده شهدا، عیادت از مرزبانان مجروح یا بیمار، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، غبارروبی نمازخانه‌ها، مساجد و یگان مرزی، سرکشی از بیماران بستری در بیمارستان، تجلیل از خادمان نماز، مداح و وعاظ مازندران و غیره بخشی از برنامه‌های این هفته است.

  حسینی افزود: برگزاری مراسم صبحگاه عمومی، حضور فرمانده‌هان مرزبانی در پاسگاه‌ها، تجلیل از مدیران نمونه کشوری مرزبانی و سربازان وظیفه، افتتاح طرح‌های مهندسی، تجلیل از برترین‌های مرزشنین و مرزداران، آموزش همگانی در مدارس استان مازندران و برگزاری مسابقات محلی نیز بخشی از برنامه‌هایی بود که در دستور کار مرزبانی این استان در این هفته قرار داشت.

  وی با اشاره به اینکه ساختمان ناوگروه به متراژ ۴۵۰ متر در این هفته افتتاح شد، گفت: دعوت از روایان دفاع مقدس، افتتاح بوستان و تجلیل از خانواده‌های همکاران مرزبانی در تمامی یگان‌ها نیز بخشی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

  فرمانده مرزبانی مازندران در پایان با بیان اینکه مرزبانی در آب‌های سرزمینی خود حضور پیدا می‌کند و تنها در حوزه استحفاظی خود امنیت برقرار می‌شود، گفت: مسئولان عالی رتبه کشور در ارتباط با این موضوع نشست‌های برگزار می‌کنند و این امر به استان‌ها مربوط نمی‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات