آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ , Tuesday 19 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87476
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اورژانس محمودآباد مطرح کرد:

  نیاز به اورژانس دریایی در محمودآباد

  رئیس اورژانس 115 محمودآباد گفت: راه اندازی اورژانس دریایی در طول نوار ساحلی مازندران و محمود اباد موجب کاهش آمار تلفات جانی در سواحل و افزایش خدمات اورژانس به مسافران خواهد شد.

  آوای شمال/ حمیدرضا فرنیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان محمودآباد به موجب بهره‌مندی از ۳۰ کیلومتر ساحل آزاد و قابل دسترس برای عموم همه ساله در ایام تعطیلات شاهد حضور گسترده مسافران از اقصی نقاط کشور بوده که عدم آشنایی با فن شنا و شنا در مناطق ممنوعه موجب غرق شدن گردشگران می‌شود.

   وی افزود: عدم استقرار تاسیسات اورژانس در کنار سواحل به منظور امدادرسانی به موقع برای مصدومان موجب افزایش شمار غریق‌ها در این شهرستان می‌شود.

  فرنیا خاطرنشان کرد: در داخل شهر محمودآباد ما شاهد ترافیک سنگین خیابان‌ها در ایام تعطیل هستیم که زمان حضور به موقع آمبولانس را افزایش می‌دهد و اورژانس دریایی با توجه به اینکه محمودآباد تنها شهر در مازندران بوده که از بیمارستان ساحلی بهره‌مند می‌باشد، می‌تواند کمک زیادی در نجات جان حادثه دیدگان داشته باشد.

  رئیس اورژانس ۱۱۵ محمودآباد با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد رشد پوشش ماموریتی اورژانس در ۶ ماه نخست سال ۹۶ با ۳ هزار و ۸۹۳ پوشش ماموریتی صورت گرفت، بیان کرد: در ۶ ماه نخست سال گذشته ۳هزار و ۲۵۶ ماموریت انجام شده که این میزان در سال ۹۶ با رشد ۲۰ درصدی همراه بوده و امسال ۹۹ درصد ماموریت‌ها از سوی اورژانس پوشش داده شد.

  این مسؤول تصریح کرد: اورژانس محمودآباد از سال ۸۰ راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید که ۱۶ سال از آغاز فعالیت اورژانس محمودآباد می‌گذرد و تاکنون ۳۴ هزار و ۴۵۳ ماموریت انجام گرفت و اورژانس تاکنون صاحب پنج پایگاه فعال در سطح شهرستان است.

  فرنیا درباره تخصیص تجهیزات و اعتبارات به اورژانس محمودآباد توسط دولت عنوان کرد: ۲ میلیارد و ۱۰ میلیون تومان برای خرید دو دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر و ۱۰ میلیون تومان برای یک دستگاه موتور آمبولانس که از نخستین روز نوروز امسال در سطح شهر استفاده از آن آغاز شد و ۵۰۰ میلیون تومان امکانات روز توسط دولت هزینه شد.

  وی افزود: این اورژانس از نظر استاندارد در جایگاه مناسبی قرار دارد و در برنامه ششم توسعه اضافه شدن دو پایگاه در روستاهای خشت‌سر و احمدآباد محمودآباد پیشنهاد داده شد.

  رئیس اورژانس ۱۱۵ محمودآباد در پایان گفت: برای نخستین بار طرح هر خانواده یک امداد‌گر در سطح شهر اجرا شد که این طرح به مدت چهار شب و چهار روز در روستای گلیرد محمودآباد آغاز و نخستین بار در اورژانس کشور ایستگاه سلامت توسط این مجموعه در شهرستان راه‌اندازی شد.

  برچسب ها :

  نظرات