آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87426
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  کشورهای منطقه با وحدت خود چشم طمع آمریکا و صهیونیست را کور کنند/ توطئه‌های آمریکا نشان از تأثیرگذاری ایران در منطقه دارد

  امام جمعه محمودآباد گفت: اقدامات خصمانه آمریکا بر علیه ایران تند‌تر و سخت‌تر شده و جریان سازی‌ها و بحث خروج از برجام آغاز فشار جدید تحریمی بر علیه ایران بوده و باید همه ظرفیت‌های کشور را مدیریت کرده و با تحقق منویات مقام معظم رهبری در کلیه عرصه‌ها دشمن را در این شرایط خاص ناکام بگذارند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهارکرد: هیات حاکمه جدید آمریکا از زمان آغاز به کار تا کنون هرچه زمان می‌گذرد مواضع تند و خصمانه بر علیه کشورمان را تند‌تر و سخت کرده است.

  وی افزود: گویا رئیس جمهور تازه کار آمریکا و اطرافیان وی دل مشغولی جزء ایران نداشته و تمام ظرفیت سیاسی و دیپلماسی و تحریمی خود را بر علیه کشورمان بکار گرفته و با تاخت و تاز بر علیه توافق هسته‌ای و برجام ما را متهم به نقض روح برجام می‌نمایند.

  موسوی خاطرنشان کرد: همگان می‌دانند موضوع آمریکا و قاعده استکبار جهانی برجام و گسترش فن‌آوری موشکی و تقویت دفاعی ایران نبوده بلکه درد آمریکا از مهار و کنترل توطئه آمریکایی‌ها و صهیونیست در منطقه و خنثی کردن برنامه‌های آنها در جهان اسلام و خصوصا در آسیای غربی و در این مقطع در سوریه و عراق و لبنان می‌باشد.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: جریان سازی‌هایی که اخیرا مطرح شده همه و همه حکایت از عقیم کردن فتنه‌های آمریکا داشته و بحث خروج آمریکا از برجام و موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا و متعاقب آن کنگره و سنای آمریکا قطعا آغازی بر فشارهای جدید تحریمی برعلیه کشورمان می‌باشد.

  وی اضافه کرد: آمریکا شروع ماراتن جدیدی از فشار بر اروپا را برای همراهی با خود شروع کرده و عواقب ریز و درشت دیگر به بهانه‌های مختلف بوده که در این مقطع حساس باید همه ظرفیت‌های کشور با دقت نظر و حساسیت خاص خط تدبیر اتفاقات آینده را مدیریت کرده و از این گردنه مهم با قدرت عبور کنند.
  موسوی یادآورشد: با گذر از این توطئه خناسان زمان با تدبیر و اقتدار از خط مقاومت، صدور انقلاب و دفاع از کشورهای محور مقاومت و جنبش‌های انقلابی و قدرت بازدارندگی دفاع کرده و با انسجام داخلی، فشارهای منطقه‌ای و بین‌المللی خصوصا در عرصه اقتصادی را خنثی و با تحقق منویات مقام معظم رهبری در کلیه عرصه‌ها دشمن را در این شرایط خاص ناکام بگذارند.

  این مسؤول درباره مسائل منطقه عنوان کرد: سرعت تحولات در منطقه به گونه‌ای است که بیش از گذشته نقش آفرینی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران برجسته و اثرگذار است و فتنه گری‌های دشمنان اسلام ناب و جبهه مقاومت از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده تا مانعی از گسترش تفکر انقلابی در منطقه باشند.

  وی ادامه داد: جریان تکفیری و داعش، همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، سوریه، لبنان و ده‌ها مسئله‌سازی در کشورهای مختلف زنجیره‌ای از برنامه‌ریزی‌های استکبار جهانی و صهیونیست برای بدنام کردن اسلام انقلابی و گسترش هراس از کشورهای محور مقاومت و سرکوب نهضت‌ها و جنبش‌های آزادی بخش می‌باشد.

  موسوی خاطرنشان کرد: کشورهای بزرگ منطقه با درک خطیر بودن شرایط باید از اختلاف دوری جسته و با تاکید بر مشترکات فراوان مسیر وحدت را طی کرده و با ایجاد وحدت رویه و گسترش همکاری‌ها برای ریشه کنی جریان تروریسم در منطقه اهتمام همه جانبه را به خرج داده و از گسترش خط فتنه و خون‌ریزی‌های جدید در منطقه جلوگیری و چشم طمع آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها را برای تسلط در منطقه کور کنند.

  امام جمعه محمودآباد درباره روز جهانی اسکان معلولین و سالمندان اظهارکرد: معمرین و پابه سن گذاشته‌ها که موجب نعمت و رحمت الهی هستند باید همواره مورد تکریم واقعی باشند و اختصاص یک روز به آنها معنای دیگری دارد که مربوط به ترحم و خانه سالمندان و نگهداری در اماکن تنهایی و بی کسی است که در این دنیای متمدن معنا دارد ولی در اسلام این روش پسندیده نیست بلکه احترام به سالمندان و پدر و مادر باید به عنوان یک وظیفه نگریسته و همگان آن را انجام دهند.

  موسوی درباره روز ملی کاهش بلایای طبیعی بیان کرد: کشورمان به دلیل تنوع اقلیم همواره حوادثی را ایجاد کرده که لازم است برای مهار آن مدیریت و تدبیر صورت پذیرد و هیچ چیزی در گردونه زندگی بشر غیر قابل مدیریت نبوده و می‌شود برای اتفاقات و حوادث از قبل تدارکی را پیش بینی کرد تا دامنه صدمات و خسارات را بکاهند.

  امام جمعه محمودآباد در پایان گفت: پست به عنوان یک امکان ارتباطی جدی‌ترین نقش را در تسهیل روابط بشری در کلیه ابعاد داشته و با گسترش تکنولوژی این صنعت رشد یافته و همچنان یکی از ضرورت‌های مهم زندگی بشری است که باید در جهت تقویت و بهره‌برداری از آن تلاش لازم را انجام داد و این روز را گرامی بداریم.

  به گزارش آوای‌شمال در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز فرمانده انتظامی شهرستان سرهنگ محمدزمان شالیکار با توجه به آغاز هفته نیروی انتظامی به بیان گزارش و عملکرد پلیس در قسمت‌های مختلف آنها در شهرستان پرداخت و پرسنل این نیرو با لباس متحدالشکل در نماز حضور داشتند.

  برچسب ها :

  نظرات