آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ , Thursday 20 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87388
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  یادداشت/

  دهکده جهانی سبز با بهره‌مندی از پیشرفت‌های تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی

  کنشگران اجتماعی و فعالان حوزه محیط زیست و زندگی شهری سالم باید آگاهانه و به نحو احسنت از شبکه‌های اجتماعی و مجازی بهره‌مند گردند و بیش از پیش این تکنولوژی را برای خدمت به طبیعت سبز و سرزمینی غنی و سالم به کار گیرند

  آوای شمال/ در گذشته‌های خیلی دور انسان‌ها از طریق نمادها و علائم حرکتی و فیزیکی با هم‌ در ارتباط بودند و از کهن‌ترین تاریخ موجود می‌توان ارتباط از طریق دود آتش و سنگ نوشته‌ها مثال زد.

  سال‌های بعد از آن انسان با قدم نهادن در مرز صنعتی شدن موفق شد ارتباطات خود را گسترش دهد و به نوعی جادوگرایانه با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کنند.

  تا جایی که انسان‌ها ادعا کردند که می‌توانند جهان را تبدیل به یک دهکده تبدیل کنند به طوری که در ثانیه آدم‌ها بتوانند با هم در ارتباط باشند بدون هیچ مشکلی و این‌مهم با روی کار آمدن اینترنت به حقیقت پیوست.

  اینترنت نسل امروز را اگر بخواهیم با اینترنت موجود در گذشته مقایسه کنیم حقیقتا جز پی بردن به معجزه‌ی تکنولوژی به نتیجه دیگری نخواهیم رسید.

  تکنولوژی با سرعت بی‌نظیر به مسیر خود ادامه خواهد داد و این انسان است که هر روز به شکلی از این فرصت برای گذران دوران خود بهره می‌برد.

  با این سرعت روز افزون پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر واژه‌ای همچون دهکده‌ی جهانی جمله‌ای خنده‌دار و طنازانه خواهد بود و باید به این باور برسیم که این دوران به لطف حضور اینترنت پرسرعت و شبکه‌های مجازی و اجتماعی اکثریت انسان‌های کره زمین در کنار هم در یک خانه جمع شدند و هر کدام در مدت صدم ثانیه می‌توانند از حال و اوضاع دورترین نقاط جهان باخبر شوند.

  دیگر در دورانی از زمان تکنولوژی قرار داریم که به راحتی می‌توانیم از فرهنگ و آداب و رسوم و اتفاقات مختلف در دیگر‌ گوشه‌های این جهان خاکی آگاهی پیدا کنیم.

  اما یکی دیگر از مزایایی که این فضای مناسب برای ما در شبکه‌های اجتماعی و مجازی به وجود آورده است، بحث تبلیغات و فرهنگ‌سازی است، تبلیغات برای مذهب، فرهنگ، سنت، گردشگری، اقتصاد و خیلی از مسائل دیگر.

  اما کنشگران اجتماعی و فعالان حوزه محیط زیست و زندگی شهری سالم هم از این فرصت باید آگاهانه و به نحو احسنت بهره‌مند گردند و بیش از پیش تکنولوژی را برای خدمت به طبیعت سبز و سرزمینی غنی و سالم به کار گیرند.

  بیاییم از این فرصت که علم و تکنولوژی در اختیار ما گذاشته است به بهترین شکل به نفع طبیعت پیرامون خود استفاده کنیم.

  هر کدام از ما در کنار کارهای روزمره و‌ سرگرمی‌های متنوع و استفاده‌های گوناگون از شبکه‌های مجازی یک طرفدار باشیم و یک سفیر باشیم برای طبیعت سبز در این فضای پر از فرصت تبلیغات.

  در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌توان به بهترین نحو ایده‌آل‌ها و روش‌های مثبت را به اشتراک گذاشت و به راحتی به جهانی بدون خشم و قهر با طبیعت رسید.

  مطمئن باشید اگر شهر و روستای ما پر باشد از زندگی سبز قطعا ما حالمان از این بهتر خواهد بود.

  شاهین دهستانی
  فعال اجتماعی

  برچسب ها :

  نظرات