آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ , Friday 21 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87372
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  وقوع دومین بارش پاییزی به همراه کاهش شدید دما در آسمان مازندران

  مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و سرد شدن هوا تا پایان روز پنج‌شنبه در آسمان مازندران خواهیم بود.

  آوای شمال/ سید محمدرضا رضوی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از اواخر روز گذشته با تقویت سامانه بارشی و استقرار آن تا پایان روز پنج‌شنبه شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و سرد شدن هوا در آسمان مازندران خواهیم بود.

  وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها طی ۴۸ ساعت آینده در غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود، افزود: از عصر چهارشنبه تا پایان روز پنج‌شنبه بر مقدار بارش در مناطق مرکزی و شرقی استان نیز افزوده می‌شود.

  مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: طی این مدت به‌ویژه در نیمه غربی استان آب‌گرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

  این مسؤول درباره وضعیت دمای هوای مازندران، بیان کرد: انتظار می‌رود تا روز پنج‌شنبه به‌تدریج دمای هوا کمتر شده طی روزهای آینده در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بین ۸ تا ۱۰ درجه و در ارتفاعات بین ۱۴ تا ۱۸ درجه کاهش دما داشته باشیم؛ به‌طوری‌که بیشینه دما روز پنج‌شنبه ۱۳ مهر ماه امسال حتی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای کمتر از ۲۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

  رضوی با اعلام اینکه هوای مازندران طی روزهای آینده در ارتفاعات سرد و در مناطق پایین‌دست نسبتاً سرد خواهد شد، اضافه کرد: با توجه به کاهش شدید دما از عصر چهارشنبه تا پایان روز پنج‌شنبه در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از ۲ هزار متر بارش به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

  وی یادآور شد: بیشترین بارش از اواخر روز دوشنبه تا ساعت ۹:۳۰ صبح امروز از رامسر ۶۸ و نوشهر ۴۸ میلی‌متر گزارش شده است.

  مدیرکل هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای خزر از امروز تا پایان روز پنج‌شنبه به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات