آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 20 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8736
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمایت نیکوزیا از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵/ سفر وزیر صنایع قبرس به تهران

  آوای شمال/ مراسم جشن سی‌ و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مقامات ارشد قبرسی از جمله وزیر امور خارجه، رهبران مذهبی، روسای احزاب سیاسی، مقامات اقتصادی و سفرای خارجی مقیم قبرس پنجشنبه در هتل هیلتون نیکوزیا برگزار شد. رضا زبیب سفیر ایران در قبرس طی سخنانی در این مراسم جایگاه برجسته جمهوری […]

  آوای شمال/ مراسم جشن سی‌ و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مقامات ارشد قبرسی از جمله وزیر امور خارجه، رهبران مذهبی، روسای احزاب سیاسی، مقامات اقتصادی و سفرای خارجی مقیم قبرس پنجشنبه در هتل هیلتون نیکوزیا برگزار شد.
  رضا زبیب سفیر ایران در قبرس طی سخنانی در این مراسم جایگاه برجسته جمهوری اسلامی ایران در منطقه و پیشرفت‌ها در عرصه‌های علمی و فناوری را از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

  وی با اشاره به نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با موج تروریسم و خشونت در منطقه، نامۀ مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا، طرح ابتکاری رئیس جمهور کشورمان تحت عنوان «مبارزه جهانی با خشونت و افراطی‌گری» را در برگیرنده راهکارهای اساسی برای پیشگیری از خشونت دانست و تاکید کرد: وزیر خارجه ایران در نامه اخیر خود به دبیرکل سازمان ملل نسبت به اسلام‌هراسی به عنوان مبنای جدیدی برای خشونت طلبی هشدار داده و ضرورت پیشگیری از این معضل را یادآوری کرد.
  «کاسولیدیس» وزیر خارجه قبرس نیز در سخنرانی خود ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جایگاه ایران در منطقه را مهم دانست و با اعلام حمایت قبرس از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، مبادله هیأت‌های بلندپایه بین دو کشور طی چند ماه اخیر از جمله سفر خود به تهران و سفر وزیر دادگستری ایران به قبرس را نشان دهنده اراده طرفین برای تقویت روابط دانست.

  کاسولیدیس در این راستا اشاره کرد که هفته آینده هیءتی تجاری به ریاست وزیر صنایع و تجارت قبرس به منظور توسعه روابط تجاری به تهران سفر خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات