آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 21 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87325
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  پس از گذشت 10 ماه

  جنازه آخرین سرنشین سقوط بالگرد شرکت نفت خزر پیدا شد

  مدیر عملیات پشتیبانی سکوی نفتی ایران امیر کبیر گفت: پیدا شدن جسد علی مرداسی آخرین سرنشین حادثه سقوط بالگرد شرکت نفت خزر پس از گذشت 10 ماه، معجزه خداوند بود.

  جنازه آخرین سرنشین سقوط بالگرد شرکت نفت خزر پیدا شدآوای شمال/ یک فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه که در اختیار مأموریت‌های شرکت نفت خزر بود و ساعت ۴:۳۰ صبح ۷ آذر ۹۵ برای امدادرسانی به علی مرداسی از کارکنان شرکت نفت خزر که دچار عارضه قلبی شده بود به سکوی امیرکبیر اعزام شد اما پس از سوار کردن بیمار و پس از ۲۰ ثانیه پرواز، به سمت ساحل در حرکت بود که در ۲۰ کیلومتری بندر امیرآباد در دریا سقوط کرد.

  این بالگرد پنج سرنشین داشت که لاشه بالگرد و جسد چهار سرنشین از کادر پروازی نیروی هوافضای سپاه در روزهای نخست پیدا شد و جست‌وجو‌ها برای یافتن جسد “علی مرداسی” آخرین سرنشین بالگرد در طی یک سال گذشته ادامه داشت و به شیلات و سازمان بنادر و صیادان نیز اعلام شد که هر شی که در آب دیدند بلافاصله به شرکت نفت خزر یا نیروی انتظامی خبر دهند.

  علی صادق‌پور مدیر عملیات سکوی نفتی امیرکبیر طی گفت‌وگویی اظهار کرد: جسد علی مرداسی ۴۸ ساله و اهل ایذه خوزستان که از کارکنان شرکت نفت خزر در سکوی نیمه شناور نفتی دریای بهشهر بود و در حادثه سقوط بالگرد در آذر سال گذشته جان باخت؛ پیدا شد.

  وی افزود: عملیات جست‌وجو توسط بهترین غواصان دو مرحله در سال گذشته و دو بار در سال جاری انجام شد اما جسد علی مرداسی پیدا نشد که بالاخره ساعت ۹ صبح روز ۱۸ شهریور سال جاری مصادف با عید غدیر خم جسد وی روی آب به حالت شناور درآمد و توسط صیادان بهشهری از آب گرفته شد و سریعا به پاسگاه نیروی انتظامی امیرآباد اعلام شد و به بندرامیرآباد انتقال پیدا کرد که در شناسایی اولیه جسد شناسایی نشد و سپس به پزشکی قانونی انتقال یافت.

  مدیر عملیات سکوی نفتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: ظرف مدت ۲۴ ساعت شناسایی اولیه توسط دختر مرحوم مرداسی از طریق لباس، کفش، موبایل، دندان ایمپلنت و دیگر شواهد انجام شد و سپس همه اعضای خانواده مرحوم مرداسی در پزشکی قانونی حضور پیدا کرده و شناسایی کامل صورت گرفت و نیازی به انجام آزمایش “دی ان ای” نبود.

  صادق‌پور گفت: از سکوی نفتی امیرکبیر تا ساحل ۱۳ کیلومتر فاصله وجود دارد که بالگرد ۳ کیلومتر جلوتر از سکوی نفتی سقوط کرد و جسد علی مرداسی ۳ کیلومتر جلوتر از محل سقوط پیدا شد.

  وی در پایان بیان کرد: معجزه خدا و دعاهای همسر مرحوم مرداسی بود که پس از ۱۰ ماه جنازه تقریبا به صورت سالم و قابل تشخیص هویت در دریای بهشهر پیدا شد.

  برچسب ها :

  نظرات