آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ , Friday 19 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8718
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خاتمی برای اعتراض رهنمود بدهد!

  آوای شمال/ در بند انتهایی این خبر و پس از سخنان خاتمی، شخصی به نام «حجت‌الاسلام پروازی» سخنرانی کرده و در جمع حضار خطاب به خاتمی گفته است: «نسل سوم انقلاب نجیبانه سکوت کردند و فکر می کنیم نسل چهارم بخواهند شجاعانه فریاد بزنند. برای راهنمایی نسل چهارم رهنمود دهید» *کنایه‌ی سیاسی که باید خطاب […]

  آوای شمال/ در بند انتهایی این خبر و پس از سخنان خاتمی، شخصی به نام «حجت‌الاسلام پروازی» سخنرانی کرده و در جمع حضار خطاب به خاتمی گفته است:

  «نسل سوم انقلاب نجیبانه سکوت کردند و فکر می کنیم نسل چهارم بخواهند شجاعانه فریاد بزنند. برای راهنمایی نسل چهارم رهنمود دهید»

  *کنایه‌ی سیاسی که باید خطاب به فرد مذکور و صحبت‌هایش در پیشگاه خاتمی بیان شود این است که خاتمی قبل از این دعوت! نیز بارها و بارها رهنمودهایش را برای فریاد زدن، بویژه در سال‌های ۷۸ و ۸۸ ارائه کرد اما آنهایی که به حرف‌های او عمل کردند؛ هرگز راه به جایی نبردند.

  بطور مثال خاتمی در سال ۸۸ در بحبوحه اغتشاشات از این گفت که «تنها راه پیروزی مقاومت است»! چند سال بعد در یک رهنمود دیگر اظهار کرد که ایران همچنان از «استبداد داخلی» رنج می‌برد و همچنان نیز بر فکّ حصر فتنه‌گران در قالب رهنمودهایی تأکید می‌ورزد.

  اما در سرانجام تمام این رهنمودهای غیر عقلایی؛ این خاتمی است که در سپهر رسمی سیاست کشور منزوی شد و نظام اسلامی به او و جریان هم‌فکر او بدبینی قابل اثباتی پیدا کرد.

  خطاب به فرد مذکور و خواسته‌اش از خاتمی همچنین باید گفت که «آزموده را آزمودن دوباره خطاست» و لذا تشویق نسل‌های نو به خیزش و شورش علیه نظام اسلامی با ابزارهایی مثل «القای استبداد» و «مفسد نمایی از نظام» باد در مشت کردن است و تجربه سال ۸۸ نشان داد که راه به جایی نخواهد برد.

  محمد خاتمی هم اکنون در کشاکش دو تئوری قرار دارد.

  تئوری اول که همچون مثال بالا؛ مشخصاً او را به کنشگری دوباره علیه نظام فرا می‌خواند و تئوری دوم که همچنانکه از لسان خاتمی هم شنیده شده؛ او را به عذرخواهی از رفتارهای گذشته علیه نظام اسلامی و حذف بدبینی‌های نظام نسبت به شخص خاتمی و جریان سیاسی هم‌فکر وی دعوت می‌کند.

  شایان ذکر است فرض انحرافی معترض بودن نسل‌های نو علیه نظام اسلامی؛ در حالی مطرح می‌شود که تحلیلگران منصف ایرانی و حتی غیر ایرانی معتقدند میزان اقبال نسل‌های نو به تفکر و ماهیت نظام و انقلاب اسلامی از نسل اول انقلاب هم پرشورتر، فکورانه‌تر و دقیق‌تر است.

  رفتارهایی مثل ۹ دی سال ۸۸ و راهپیمایی اخیر ۲۲ بهمن، عقیم ماندن فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ توسط جوانان بسیجی و شتاب علمی کشور در زمینه‌های مختلف پس از صلای رهبر معظم انقلاب، شاهدی بر این مدعا هستند.

  برچسب ها :

  نظرات