آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ , Monday 10 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87079
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود > یادداشت مخاطبین
 •   

  یادداشت/ مهرداد محمدیان

  بلندمرتبه‌سازی در محمودآباد؛ تهدیدی برای ایمنی شهر

  در چند سال اخیر در خیابان ساحلی سرخ‌رود و بعضی از قسمت‌های محمودآباد شاهد سر بر آوردن آپارتمان‌های بلند مرتبه هستیم آیا شهرستان امکانات کنترل حوادث و حریق را در مواقع خطر دارد؟

  آوای شمال/ در سال‌های اخیر اگر سری به خیابان‌های ساحلی سرخ‌رود و محمودآباد بزنید شاهد سربرآوردن آپارتمان‌ها و ساختمان‌هایی هستید که سر به فلک رفته و چشم‌ها را خیره می‌کنند.

  با توجه به هجوم علاقه‌مندان به داشتن یک واحد ساختمان و آپارتمان در چشم‌انداز دریا ساخت و ساز این مجتمع‌ها در خط دریای سرخ‌رود در چند سال اخیر گسترش فراوانی گرفت و در یک نگاه اصلا شبیه به سایر قسمت‌های شهرهای شمالی نیست.

  حال سوال از مسؤولان این است که وقتی به راحتی مجوز ساخت بلند مرتبه‌سازی به مردم واگذار می‌شود آیا شهرستان محمودآباد امکانات کافی و تجهیزات کامل برای مقابله با بروز مشکل و بحران و آتش‌سوزی در این مجتمع‌ها را دارد؟

  آیا حادثه ساختمان پلاسکوی تهران نباید درسی برای مسؤولان سایر شهرها باشد تا ایمنی ساختمان‌ها را بیشتر جدی گرفته و در اعطای مجوز ساخت و ساز سخت‌گیری کرده و با توجه به امکانات شهرداری‌های سرخ‌رود و محمودآباد و نداشتن متولی مشخصی درباره امداد و نجات و مدیریت بحران در شهرستان و کمبودهای موجود شهرستان در این زمینه یک تجدید نظر جدی کنند.

  شهرداران و اعضای شورای اسلامی دوره پنجم در محمودآباد و سرخ‌رود لطفاً اصول پیشگیری را رعایت کرده و با بازنگری در قوانین اعطای بلند مرتبه‌سازی در شهرستان و سخت‌گیری در قانون رعایت ایمنی از بوجود آمدن حادثه احتمالی جلوگیری کنید.

  کلام پایانی اینکه آتش‌نشانی پایتخت و مراکز استان‌ها امکانات کافی برای مقابله با آتش در ساختمان‌های بلند را ندارند چرا و چگونه در شهرستان محمودآباد به‌ویژه در خط دریای سرخ‌رود این همه آپارتمان‌های بلند مرتبه سر به فلک کشیده و واقعا کسی به این قضیه فکری کرده که در مواقع آتش‌سوزی چطور و با چه امکاناتی باید این آتش مهار شود یا ما فقط فکر ما ایجاد درآمد برای شهر بوده و بقیه کارها خودش درست می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات