آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , Friday 18 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86651
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مسؤول واحد عمرانی شهرداری محمودآباد خبر داد:

  پاکسازی ۲۰ هکتار از سواحل محمودآباد با دستگاه ساحل‌روب

  مسؤول واحد عمرانی شهرداری محمودآباد از پاکسازی 20 هکتار ساحل قابل دسترسی این شهر با دستگاه ساحل‌روب خبر داد.

  آوای‌ شمال/ علی حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه دستگاه ساحل روب قابلیت پاکسازی زباله‌ها را در سواحل ماسه‌ای دارد، اظهار کرد: در محمودآباد ۲۰ هکتار ساحل آزاد و قابل دسترسی وجود دارد که می‌توان با استفاده از این تکنولوژی ساحل را به طور مکانیزه از زباله پاکسازی کرد.

  وی با اشاره به اینکه این دستگاه یک تکنولوژی بومی است، تصریح کرد: برای حمایت از این تکنولوژی بومی از شرکت سازنده دعوت شد تا به صورت آزمایشی در سواحل محمودآباد فعالیت کند تا قابلیت دستگاه در ساحل ماسه ای ارزیابی شود.

  حیدری تصریح کرد: استفاده از ساحل‌روب با رضایت ۹۵ درصدی عوامل شهری و مردم روبه‌رو و سواحل محمودآباد تا حریم ۶۰ متری پاکسازی شد.

  مسؤول واحد عمرانی شهرداری محمودآباد با بیان اینکه این شهر ۶ کیلومتر ساحل شهری دارد و نزدیکترین و نخستین شهر ساحلی به پایتخت است، خاطرنشان کرد: محمودآباد هر ساله مشکلات فراوانی در بحث جمع‌آوری زباله از سواحل دارد که با بررسی‌های لازم استفاده از این دستگاه در اولویت کاری قرار دارد و با استقبال از آن تا عمق ۱۵ سانتی‌متری سواحل ماسه‌ای پاکسازی شد.

  وی هدف از استفاده دستگاه ساحل‌روب را حمایت از اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال‌زایی دانست و خاطرنشان کرد: در برنامه بلند مدت در هر فصل یک‌بار از ساحل‌روب استفاده می‌شود و تا در آینده خرید دستگاه از سوی شهرداری محقق شود.

  مسؤول واحد عمرانی شهرداری محمودآباد تصریح کرد: وظیفه ذاتی و طبیعی شهرداری‌های ساحلی مازندران به عنوان متولیان سواحل در حوزه شهری خدمات‌دهی به مسافران، گردشگران و مردم است.

  حیدری گفت: شهروندان و گردشگران در پاکیزه نگه داشتن سواحل بکوشند و با استفاده مداوم از ساحل‌روب در سواحل مازندران اشتغالزایی دائم در این بخش صورت گرفته است.

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. سلام و خسته نباشید
   افراد بسیاری را می شناسم که از عمق وجود برای آلودگی سواحل و طبیعت ایران غصه دارند و حاضر هستند به صورت داوطلبانه به پاکسازی محیط اقدام کنند و اطمینان دارم راه اندازی یک کمپین ملی با تبلیغات گسترده در صداوسیما و با کمک همه ngo ها و گروه های داوطلب می تواند حرکتی بزرگ را راه بیاندازد. فقط یک مرد بزرگ با همتی عالی می خواهد برای شروع


  نظرات