آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , Tuesday 17 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86601
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  استعمارگران همواره در پی اختلاف افکنی و تجزیه کشورهای منطقه هستند

  امام جمعه محمودآباد گفت:استعمارگران قدیم و جدید همواره در پی اختلاف افکنی و تجزیه کشورهای منطقه خصوصا کشورهای اسلامی منطقه بوده و یکی از این مصادیق مهم پروژه دمیدن بر آتش تعصبات قومی در کشورهای اسلامی و عربی می‌باشد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهار کرد: یادی کنیم از ابوالشهدای شهرستان مرحوم حاج حسینجان محمدزاده که پرداختن به قصه‌های پردامنه و واقعی انسان‌های بخشنده و ایثارگر و صبور از استثناهای تاریخ است.
  وی افزود: درباره این افراد نه قلمی می‌تواند به داستان این اسطوره‌های تاریخ بپردازد و نه هیچ زبانی را یارای آن است که از این همه استواری و مظلومیت پرده بردارد و جریان این راست قامتان تاریخ به اندازه همه تاریخ عمق و گسترده دارد.
  موسوی در ادامه بیان کرد: شرح حال آنان جزء در تبیین خدای بزرگ و انسان آخرین نمی‌گنجد و مومنین واقعی در هر عصر و هر پیامبر و امامی انسان‌های برگزیده و محدودی با اوصاف و ممیزه منحصر به فردی می‌باشد.
  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: تاریخ باید قلمش بشکند اگر ننویسد که مومنین عصر روح الله برای حفظ دین چه‌ها که نکردند و شرح حال پیرمرد و پدر معنوی شهرمان حاجی محمدزاده قصه‌ای عمیق و دراز دارد که کسی را یارای پرداختن به حد و اندازه آن نیست و خداوند داستان این‌ها را در قرآن گفته است.
  این مسؤول درباره جشن عاطفه‌ها گفت: در اسلام عزیز نوع دوستی و تقسیم شادی‌ها با مردم و شادی قلوب مردم و حمایت از طبقات محروم یکی از مترقی‌ترین معارف اخلاقی، اعتقادی و توزیع ثروت اغنیاء و متمکنین جامعه بوده و می‌باشد هرچند همه روزها مناسب برای کمک به تهی‌دستان و محرومان و بی بضاعت‌ها می‌باشد.
  وی اضافه کرد: ولی بعضی از زمان‌ها بصورت سمبل انتخاب شده که یکی از آن مقاطع در قبل از آغاز سال تحصیلی بوده که موسوم به جشن عاطفه‌هاست و بر همه فرض است که با مراجعه به پایگاه‌های کمیته امداد شادی فرزندان خود را با شادی فرزندان طبقات پایین جامعه از نظر اقتصادی ولی عزتمند تقسیم کنند.
  موسوی درباره همه پرسی در اقلیم کردستان عنوان کرد: استعمارگران قدیم و جدید همواره در پی اختلاف افکنی و تجزیه کشورهای منطقه و خصوصا کشورهای اسلامی منطقه بوده که یکی از مصادیق مهم این پروژه دمیدن بر آتش تعصبات قومی در کشورهای اسلامی و عربی بوده است.
  وی افزود: جریانی که در کردستان عراق در حال تکوین بوده اقدامی بسیار خطرناک برای یکپارچگی عراق و شروع مطالبات قومی و تنازعات دیگری در منطقه خواهد بود و صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از زمانی که با صدام سر ناسازگاری را شروع کرده و با ایران جبهه جدید ضدیت را گشودند در اقلیم کردستان جا خوش کردند.
  این مسؤول تصریح کرد: صهیونیست‌ها حامی اقدامات جدید رهبران کردها در این خطه می‌باشند و ایجاد یک کشورکردی در کنار مرز مشترک ایران و ترکیه و سوریه بدعت بسیار خطرناکی بوده که با امنیت ملی این کشورها و کل منطقه در تعارض است.
  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: رهبران کردی باید در تعامل با دولت مرکزی در عراق بر اساس قانون اساسی کشورشان به یکپارچگی عراق فکر کرده و مسؤولین اقلیم بجای بازی با آتش به اتحاد منطقه فکر کرده و در پی اجرای منویات و دستورات قدرت‌های شیطانی نبوده و عامل آتشی نباشند که خود ممکن است آغاز کننده آن باشند ولی کنترل و نتیجه آن با آنان نخواهد بود.
  موسوی درخصوص تحولات سوریه اظهارکرد: تحولات سوریه به سرعت به سمت تثبیت برنامه‌ها و اقدامات دولت سوریه و کشورهای محور مقاومت و به ضرر جبهه متخاصم و آمریکا و اذناب آنان پیش رفته که حفظ این شرایط و اقدامات آفندی برای حفظ پیروزی‌ها و عدم غفلت از فتنه‌های دشمنان بسیار مهم و اساسی می‌باشد.
  وی یادآورشد: پیام بشار اسد برای مقام معظم رهبری در ارتباط با اقدامات هماهنگ پیش قراولان مقاومت و ایستادگی برای تداوم هماهنگی‌ها و تعقیب استراتژی‌های واحد بسیار مهم و اساسی است.
  این مسوول فرهنگی درباره کشتار مردم میانمار بیان کرد: ظلم به مردم مسلمان میانمار لکه ننگ حقوق بشری‌های جهان و سیاستمداران جهان و منطقه است و وجدان جهانی در مقابل این جنایت کم نظیر تاریخ هنوز در دوراهی آزمون قرار دارد و مستان بی درد در قدرت دنیا به فکر منافع خود بوده و در دوره‌گردی‌های جهانی به فکر چپاول منابع مالی دنیاست.
  وی افزود: این کشورها در پی فروش تسلیحات نظامی بوده و در بند آن نیستند که این سلاح‌ها بدن‌های نحیف و مظلوم یک عده بی گناه و بی دفاع را نشانه می‌رود و نفرین براین حقوق بشرو مرگ بر سیاستمداران بی عاطفه و سنگدل دنیا و ننگ و نفرت بر شاهان و روسای مدعی بعضی از کشورهای عربی که به فکر شکم پارگی و شهوت‌رانی و اختلاف افکنی و دوستی با دشمنان اسلام هستند.

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: درود بر ملت‌های آزاده و رهبر آزاد و شجاع انقلاب اسلامی که با صراحت تمام به حمایت از این ملت مظلوم داد سخن داده و ماندگاری نظام اسلامی را به اعتراض به ظلم و ظالم و استفاده از همه امکانات برای کم کردن دامنه ستم به مردم مظلوم آن دیار مربوط داشته و امی است تلاش‌های جدی برای توقیف جنایات و فشار بر دولت سنگدل میانمار با قدرت ادامه یابد.
  موسوی در پایان گفت: آمریکایی‌ها در ادامه کینه ورزی‌ها و عناد خود با نظام اسلامی زنجیره تهدید و تحریم‌ها را برعلیه کشورمان و در استمرار بد عهدی‌ها با سناریوهای جدید به اجرا گذاشته که باید شاهد تحولات جدید و تصمیمات خطرناکی باشیم و بایستی مسئوولین کشور خط مقابله را با تمام ظرفیت تکمیل و طراحی‌های بازدارنده را جدی‌تر بازنگری و ایستادگی در مقابل این غول خطرناک را در برنامه داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات