آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , Monday 16 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86544
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  دادستان مرکز مازندران خبر داد

  انهدام باند جعل و تهیه کارشناسی‌های خلاف واقع جهت آزادی زندانیان در مازندران

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از انهدام باند جعل و تهیه کارشناسی‌های خلاف واقع جهت آزادی زندانیان در استان خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون 9 نفر دستگیر و به تحصیل بیش از 40 میلیارد ریال از خانواده زندانیان اقرار داشته‌اند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام اسدالله جعفری طی گفت‌وگویی از انهدام باند جعل و تهیه کارشناسی‌های خلاف واقع جهت آزادی زندانیان در استان مازندران خبر داد و اظهار کرد: در این راستا تاکنون ۹ نفر دستگیر و به تحصیل بیش از ۴۰ میلیارد ریال از خانواده زندانیان اقرار داشته‌اند.

  وی افزود: این باند متشکل از تعدادی افراد عامی، کارشناسان رسمی کانون و مرکز مشاوران همچنین کارشناسان قوه قضاییه و خبره بوده که با کارشناسی‌های خلاف واقع و جعل دستور قضایی و اسناد، نسبت به آزادی زندانیان اقدام می‌کردند.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران تصریح کرد: با دستور دادستانی مرکز استان و هماهنگی دادستان‌های شهرستان‌های محل وقوع جرم، متخلفان طی یک عملیات پیچیده، توسط مأمورین حفاظت و اطلاعات دادگستری مازندران با همکاری اداره کل اطلاعات استان، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

  جعفری با بیان اینکه سه نفر از افراد دستگیر شده از کارشناسان رسمی و خبره هستند، تأکید کرد: دو کارشناس دیگر نیز در این رابطه احضار شده و چند تن از متهمان که در این خصوص نقش داشته‌اند، تحت تعقیب قضایی قرار دارند.

  وی در پایان به خانواده‌های محکومین و زندانیان، صاحبان اسناد و کارشناسان رسمی نسبت به رعایت موارد قانونی هشدار داد و گفت: این‌گونه فعالیت‌های خلاف قانون به‌صورت نامحسوس توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان رصد می‌شود و خانواده‌های زندانی و محکومان باید امورشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات