آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , Monday 16 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86488
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد:

  اشتغال مستقیم ۴ هزار نفر در بخش گل و گیاه محمودآباد/ رتبه دوم تولید گل های زینتی در اختیار محمودآباد است

  فرماندار محمودآباد گفت: براساس آمار ارائه شده در شهرستان 80 هکتار از اراضی ما در بخش گل و گیاهان زینتی فعال بوده که 4 هزار نفر بصورت مستقیم مشغول این کار هستند و ما با ایجاد نمایشگاه درصدد رفع مشکلات تولید کنندگان گل و گیاه در شهرستان هستیم.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور فرماندار محمودآباد امشب در آیین گشایش دومین نمایشگاه گل و گیاه محمودآباد در سالن شهید رجایی اظهار کرد: محمودآباد ظرفیت‌های بسیار ویژه‌ای دارد و می‌تواند مرکز توجهات خیلی خوب باشد و ما از این ویژگی به راحتی عبور می‌کنیم و بعضی واقعا مهم هستند.
  وی افزود: موقعیت استراتژیک محمودآباد و نزدیک‌ترین شهر ساحلی به تهران و مرکزیت کریدور شهرهای ساحلی سبب شده تا از این موقعیت استفاده کنیم و در گذشته‌های نه چندان دور ما دوتا بندر در اینجا داشتیم و کنف و برنج را صادر می‌کردیم و الان شهرک صنعتی خیلی خوبی داریم و به بندر و فرودگاه نوشهر و بندر فریدونکنار نزدیک هستیم.
  یوسف‌پور خاطرنشان کرد: ما در اینجا دارای استعدادهای بسیار خوبی هستیم و اگر بخواهیم یک مقدار عمیق‌تر شویم در مسیر شمال به جنوب قرار داریم و می‌توانیم به اروپا متصل شویم و از جهتی در حاشیه شمالی دریای خزر ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت در کشورهای cis در انتظار ماست.
  فرماندار محمودآباد تصریح کرد: محمودآباد در بخش کشاورزی حدود ۱۰ درصد برنج استان را داریم تامین می‌کنیم که برنج مرغوب و بسیار خوبی است و می‌توانیم اثر گذار باشیم تا برنج ما به یک برند تبدیل شود و این ظرفیت را دارد ولی در بحث گل و گیاه این مسئله مغفول مانده است.
  وی افزود: مازندران در بخش گل‌های شاخه بریده و گل‌های زینتی دارای رتبه دوم در کشور است و همین ویژگی را ما در محمودآباد داریم که در بخش گل‌های شاخه بریده رتبه اول و در گل‌های زینتی دارای رتبه دوم هستیم.
  یوسف‌پور درباره ایجاد نمایشگاه عنوان کرد: ما در سال گذشته دوستان را تشویق کردیم که پای کار بیایند و یک کار خوب اتفاق افتاد و پارسال این نمایشگاه برگزار شد و امسال هم این نمایشگاه برگزار می‌شود و هدف ما اینست که این کاری که یک عمر مغفول مانده بود را به مردم نشان بدهیم و بگوییم در کنار جذابیت گردشگری از این نمایشگاه هم بازدید کنند.
  وی ادامه داد: جاذبه‌های گل و گیاه هم می‌تواند یکی از ویژگی‌های خیلی خوب باشد و باید گل و گیاه را میان مردم و خانواده‌ها بیاوریم و بر اساس آمار در کشورهای پیشرفته دنیا هر نفر در هر روز یک شاخه گل تهیه می‌کند و در زندگی‌اش اثرگذار است ولی ما هر ۱۵ نفر یک شاخه گل استفاده می‌کنیم و گل به مردم آرامش می‌دهد و این را باید به خانه‌های مردم بیاوریم.
  این مسؤول درباره تعداد افراد شاغل در بخش گل و گیاه شهرستان بیان کرد: براساس آمار ۴ هزار نفر بصورت مستقیم در ۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی محمودآباد بطور مستقیم مشغول هستند و این مقدار باید افزایش پیدا کند و اعتقاد دارم که از این فرصت نمایشگاهی باید در جهت رفع مشکلات تولیدکنندگان گل و گیاه تلاش کنیم.
  فرماندار محمودآباد تاکید کرد: مسؤولان وزارتخانه جهاد کشاورزی باید در بحث قاچاق گل و گیاه و گیاهان مصنوعی به کمک این تولید کننده‌ها بیایند تا این قشر آسیب نبینند و قاچاق باید کنترل شود و در این زمینه همه باید تلاش کنند.
  یوسف‌پور در پایان گفت: باید با اعطای تسهیلات کم بهره از بخش سنتی به سمت مدرن شدن گلخانه‌ها و تولید کننده‌ها برویم تا بازده بیشتری داشته باشیم و این صنعت استعداد این کار را دارد چون در هر هکتار بین هشت تا سیزده نفر مشغول می‌شوند در صورتیکه در مزارع برنج به ازای هر ۱/۵ هکتار یک نفر مشغول به کار است و با ایجاد اتحادیه می‌توانیم نواقص را برطرف کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات