آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ , Friday 19 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۶
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  احمدی: نباید نتیجه نگرفتن یک باشگاه را به وزارت ورزش ربط داد

  آوای شمال/ عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش در برنامه ورزش و مردم درباره همکاری‌اش با وزیر ورزش، گفت: من از سال ۷۴ کارم را با انجمن ورزشی‌نویسان شروع کردم و سال‌های پرفرازونشیبی هم داشتیم، اما تلاش ما این بود نهادسازی کنیم و این انجمن ماندگار شود. از طرفی من از سال ۶۲ در جهاد […]

  آوای شمال/ عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش در برنامه ورزش و مردم درباره همکاری‌اش با وزیر ورزش، گفت: من از سال ۷۴ کارم را با انجمن ورزشی‌نویسان شروع کردم و سال‌های پرفرازونشیبی هم داشتیم، اما تلاش ما این بود نهادسازی کنیم و این انجمن ماندگار شود. از طرفی من از سال ۶۲ در جهاد دانشگاهی مسئولیت فرهنگی داشتم و سال‌ها دغدغه من مسائل فرهنگی ورزش بود. من قبلا با گودرزی هم همکاری داشتم و با حضورش در وزارت ورزش شرایط ایجاب کرد تا در مسائل فرهنگی به او کمک کنم.

  وی ادامه داد: گودرزی با روحیه معلمی کار را دنبال می‌کند و اعتقاد به شفافیت دارد. با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری با مسائل فرهنگی داشتند، لازم است ۴-۳ اشکال اساسی را در ورزش برطرف کنیم و به سمت توسعه متوازن ورزش برویم. نگاه تک‌بعدی به ورزش مارا به جایی نمی‌رساند و وظیفه دولت و وزارتخانه این است که نگاه متوازن را ایجاد کند. ما اگر ورزش قهرمانی را داریم، در طرف دیگر ورزش همگانی هم وجود دارد. توجه به ورزش قهرمانی و همگانی و همین طور ورزش بانوان از نکات مهم است که باید به آن توجه شود.

  معاون فرهنگی وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که شما در صحبت‌هایتان به پیوست فرهنگی اشاره کردید، معنی آن چیست، عنوان کرد: پیوست فرهنگی به این معناست که هر اتفاقی در ورزش می‌افتد اگر به پیامد فرهنگی توجه نشود تبدیل به ضد فرهنگ می‌شود. گاهی اوقات حاشیه‌هایی را می‌بینید که به دلیل بی‌توجهی به مسائل فرهنگی است. موردی که در انتخابر سرمربی تیم ملی فوتبال امید دیدید. اگر ما فقط به صورت یک‌بعدی به مسائل توجه کنیم ممکن است عواقب سوء داشته باشد. پیوست فرهنگی یک اصل مهم، اما فراموش شده است.

  احمدی همچنین درباره بحث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها تصریح کرد: در برخی از رشته‌ها اصلاً نمی‌توان اجازه داد بانوان حضور پیدا کنند اما در رشته‌های دیگر من با مراجع صحبت کردم و اصلاً منع شرعی وجود ندارد.

  معاون وزیر ورزش در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به دلایل پرخاشگری‌ها و ناهنجاری‌ها در ورزش اظهار داشت: برخی از افراد به دلیل افراط و تفریط از مسیر اصلی خارج می‌شوند ممکن است یکی از دلایل پرخاشگری‌ها رسانه‌ها باشند. ما رسانه‌ها چون نگاه متوازن را رعایت نکرده‌ایم یا به سمت یک ورزش خاص می‌رویم یا ورزش قهرمانی. وقتی این موضوع عادت شود تبدیل به ضد فرهنگ می‌شود یکی از دلایلی که چهره‌ها به خودشان اجازه می‌دهند حریم را رعایت نکنند به خاطر توجه رسانه‌هاست. اینجا نقش رسانه‌ مهم می‌شود.

  احمدی با اشاره به قانونمداری در ورزش تصریح کرد: ورزش مساوی با قانون‌مداری است هر ورزشی چارچوب خاص خودش را دارد و این قانون باید در همه شئون ورزشی رعایت شود. اولین دستور وزیر ورزش هم نوشتن قانون وزارت ورزش بود که این قانون در هیأت دولت تصویب شده و باید به مجلس برود. به روز کردن اساسنامه‌ها قانون‌های برون‌مرزی و آئین‌نامه‌های مختلفی که داریم در حال به روز رسانی هستند ما باید همگی تلاش کنیم خودمان را پایبند قانون بدانیم.

  معاون فرهنگی وزارت ورزش با بیان اینکه نباید نتیجه گرفتن باشگاه‌ها را در فوتبال به وزارت ورزش ربط داد عنوان کرد: ما قانونی داریم که نمی‌توان به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ریالی پرداخت کرد. ممکن است در نتیجه نگرفتن اشکالاتی وجود داشته باشد اما نباید آن را به وزارت ورزش ربط داد. گودرزی به راحتی می‌توانست قانون را دور بزند تا به این اندازه سروصدا ایجاد نشود یا مواردی که درباره واگذاری این باشگاه‌ها مطرح بود را انجام ندهد اما با جدیت دنبال واگذاری بود. کاری که در پانزده سال اخیر فقط درباره آن شعار داده شده بود. آقای خادم برای این دو باشگاه اسپانسر آورد و حالا قرار است مزایده آنها ۲۷ بهمن برگزار شود.

  احمدی در پایان درباره بحث شفاف‌سازی در ورزش خاطرنشان کرد: در دنیای حرفه‌ای همه سعی می‌کنند شرایطی را ایجاد کنند تا مردم از ورزش لذت ببرند ما باید به سمت شفاف‌سازی برویم در همه جای دنیا ارقام و مسائل مالی اعلام می‌شود چرا ما باید از اعلام این ارقام بترسیم اگر ابهام از ورزش دور شود ورزش ما شفاف‌تر می‌شود و مردم می‌توانند از آن لذت ببرند.

  برچسب ها :

  نظرات