آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86344
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  جنایت بر علیه مسلمانان میانمار از حیرت‌های تاریخ است/ سکوت ننگین جامعه حقوق بشری دنیا در مقابل این جنایت

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به جنایت‌های حیرت انگیز علیه مسلمانان میانمار، گفت: سکوت ننگین جامعه حقوق بشری دنیا در مقابل این جنایات جای بسی تأسف دارد.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد با محکوم کردن جنایت پاک سازی قومی در کشور میانمار از سکوت جامعه جهانی و مدافع حقوق بشر دنیا انتقاد کرد و گفت: آنچه که امروز در میانمار بر علیه مسلمانان به عنوان اقلیت دینی این کشور می گذرد، از عجایب و حیرت های تاریخ بشریت است.
  وی افزود: یک زمانی قتل عام و سوزاندن انسان ها در کوره های آدم سوزی افکار عمومی را آزار می داد و آن زمانی بود که از مجامع حقوق بشری و مدعیان آن خبری نبود اما در حالی که امروز قوانین سفت و سخت و کمپین هایی برای حمایت از حیوانات تشکیل می شود و یا در کوچک تربن حرکت تروریستی دنیا به تکاپو می افتد، کشتار مسلمانان بی دفاع میانمار از مقابل چشم همگان دور می شود و صدای حقوق بشری دنیا به گوش نمی رسد.
  خطیب جمعه محمودآباد به تصمیمات دنیا در خصوص مردم یمن اشاره کرد و با ابراز تأسف از تشکیل ائتلاف غربی-عربی خاطرنشان کرد: چگونه است که برای سرنگونی حکومت های کشور محور مقاومت، ائتلاف حمایت از تروریست های تکفیری شکل می گیرد و برای حفظ حکومت کودک کش و جبار صهیونیست میلیاردها دلار خرج می شود اما قتل عام مردم بی گناه دنیا در مقابل دیدگاه جهانیان مهم جلوه نمی کند.
  وی با انتقاد از سکوت کشورهای اسلامی در مقابل جنایت یک زن در کشور میانمار ابراز امیدواری کرد: کشورهای بزرگ اسلامی با بسیج افکار عمومی باید راهکار فوری و بازدارنده برای نجات این ملت گرفتار و آواره پیش بینی کنند و مدعیان پیروان بودا را که با سنگ دلی تمام به قتل عام و پاک سازی یک ملت می پردازند را سر جای خود بنشانند.
  موسوی در ادامه خطبه ها به موفقیت های محور مقاومت و دلیری های فرزندان اسلام و خون شهدای مظلوم در کشورهای اسلامی منطقه اشاره کرد و گفت: کشورهای اسلامی و مبارزین بی نام و نشان دنیای اسلام در آستانه قلع و قمع فتنه دجالان زمان قرار گرفته و مجاهدان اسلام ناب به کانون های پنهانی شیاطین و دست نشاندگان جبهه استکبار و صهیونیست رسیده و با محاصره دیرالزور و آغاز درهم کوبیدن خیمه های شیطان در این منطقه، طبل انهدام و شکست متابعان وهابیت و یهود به صدا در آمده است.
  این مسؤول اظهار کرد: آمریکا و سایر کشورهای مستبد دنیاو حامیان تروریست های تکفیری و داعش بدانند که خداوند در کمین گاه ستمگران است و آن ها نخواهند توانست از مکر الهی که اعظم مکرها است نحات پیدا کنند.
  وی خطاب به سردمداران کشورهای استکباری گفت: همچون کشورهای عراق و سوریه و لبنان در نهایت مردم مظلوم بحرین و یمن و سایر کشورهای مسلمان و مظلوم نیز از ظلم ظالمان زمانه رهایی پیدا می کنند و این ظلم به خود شما بر می گردد.

  برچسب ها :

  نظرات