آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86340
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون استاندار مازندران:

  جامعه در مقابل پدیده‌ طلاق با یک بی‌هوشی فرهنگی مواجه است

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: جامعه در مقابل پدیده‌های طلاق، فساد، اعتیاد و محلات آلوده با یک بی‌هوشی فرهنگی مواجه شده است.

  آوای شمال/ علیرضا یونسی ظهر امروز در دومین نشست منطقه‌ای رؤسا و دبیران جمعیت بانوان فرهیخته استان‌های شمالی کشور در اردوگاه قرآنی شهدای چاکسر بخش سرخ‌رود محمودآباد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی جان‌مایه شکوفایی ارزش‌های اخلاقی، فضیلت‌ها و کرامت‌های انسانی است.

  وی افزود: بالاترین مطالبات مردم در دوران انقلاب اقدامات فرهنگی بوده و حدود ۵۶ درصد شعارهای مردم مقتدر و تلاشگر ایرانی شعارهای فرهنگی بوده است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره بر اینکه در دوران انقلاب اسلامی ۶ درصد شعارهای مردم شعار اقتصادی بود، تصریح کرد: تنها انقلابی که پس از پیروزی در مقابل بزرگ‌ترین حاکم جهان ایستاده انقلاب اسلامی ایران است و تنها انقلابی که بدون اتکای قدرت‌های خارجی به قدرت رسیده انقلاب اسلامی است.

  این مسؤول با اشاره به اینکه عظیم‌ترین، مقتدر‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب، جمهوری اسلامی است، بیان کرد: انقلاب یعنی بروز مشکلات فرهنگی در جامعه که استعمارگران و حکومت‌های سلطه‌گر در راستای بروز مشکلات فرهنگی اقداماتی از جمله ماهواره، شبکه‌های مجازی، نشریات و شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی انجام دادند.

  یونسی با اشاره به اینکه عوامل نابودی انقلاب از دیدگاه دانشمندان گسترش ظلم و بی‌عدالتی است، ادامه داد: سازمان‌هایی که خواستار عدالت در جامعه هستند نباید به سمت بی‌عدالتی رفته و در راستای گسترش فساد و ظلم از جمله فساد اقتصادی، سیاسی، تفرقه و ترک امر به معروف و نهی از منکر جامعه قدم بردارند.

  وی به لزوم توجه و رعایت چهار پدیده فساد اقتصادی، سیاسی، تفرقه و ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: مسؤولان باید در راستای حل مشکل اقتصادی، فقر اقتصادی و مشکل معیشتی جامعه قدم برداشته و مشکل بیکاری را کمرنگ کرده و در راستای اشتغال‌زایی قدم بردارند.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه کارشناسانی در زمینه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در مرکز رصد اجتماعی مشغول به کار هستند، اظهار کرد: کارشناسان اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تیم‌های علمی در زمینه رصد اجتماعی به همه استان‌های ایران از جمله مازندران فرستاده و براساس مولفه‌های علمی و فرهنگی به رسیدگی مشکلات مردم در ایران پرداختند.

  این مسؤول به جلوگیری از رشد اعتیاد و طلاق در کشور و کاهش پنج درصدی طلاق و اعتیاد اشاره کرد و افزود: جامعه باید خواستار کنترل، پیشگیری و مقابله با مواد مخدر صنعتی و سنتی در کشور بوده که دولت اعتبارات خوبی را در راستای این اقدامات تخصیص داده است.

  یونسی تصریح کرد: در حوزه محلات در بسیاری از شهرستان‌های استان افرادی که فاقد وضع مالی، فاقد وضعیت فرهنگی مناسب، فاقد وضعیت درمانی و بهداشتی مناسب بوده در یک محله تجمیع شده و یک منطقه بحرانی و آلوده را به وجود آوردند.

  وی با اشاره به اینکه دولت تصمیم سازماندهی این محلات را داشته، بیان کرد: محلات آلوده دارای هشت ویژگی خرید و فروش مواد مخدر، دارا بودن آمار ۵۰ درصدی پرونده‌های دادگستری، علنی صورت گرفتن تزریقات، کسانی که فاقد شناسنامه بوده، حضور زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست و آسیب‌های محله های اطراف نیز از این محلات  نشات گیرد یکی از ویژگی‌های محلات آلوده است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه محلات آسیب‌پذیر محلاتی است که محیط زیست در آن رعایت نشده، بخش فقیر جامعه در آن زندگی می‌کنند و سطح فرهنگی پایینی داشته، ادامه داد: حوزه فساد در دو بخش فساد اخلاق و فساد مشروبات الکلی تقسیم شده که در مازندران فساد اخلاقی به سازمان امر به معروف و نهی از منکر واگذار شده و کارگاه‌های مشروبات الکلی به نیروی انتظامی واگذار شده است. 

  یونسی گفت: در حوزه طلاق ۱۱ استان از جمله استان مازندران، گیلان، تهران و خراسان که بالاترین میزان طلاق در ایران را داشته و این ۱۱ استان پر طلاق کشور جزء استان‌های پیر کشور بوده که یکی دیگر از مشکلات جامعه مشکل تک‌فرزندی است.

  برچسب ها :

  نظرات