آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ , Thursday 20 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86206
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  به بهانه دوسالگی سازمان مردم نهاد جوانان وارث زمین؛

  فعالیت در راستای حفظ محیط زیست با مشارکت مردم /۳۰۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی ماحصل دوسال تلاش جوانان محمودآباد

  هدف اصلی این سازمان در کنار حمایت از طبیعت و محیط زیست رشد و بالندگی شهرستان محمودآباد می‌باشد و این گروه همواره در تلاش هستند تا با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در فضای مجازی و حقیقی ایده آل شهروندی را بازگو نمایند تا بتوان شاهد آینده‌ای درخشان در سرزمین سبز شمالی ایران باشیم.

  آوای شمال/ مشارکت اجتماعی و باور مردم برای اتحاد در راستای هدفی مشترک همواره نتیجه‌ای درخشان خواهد داشت.

  هر زمان که گروهی از افراد جامعه در کنار هم با اتحاد و یکدلی دستانشان را در دست هم قرار دادند و یکصدا به سمت هدفی مشترک به راه افتادند نتیجه‌ی مثبت گرفتند و موجب رشد و بالندگی شدند.

  سازمان‌های مردم نهاد با هدف کمک به رشد و تعالی ایران اسلامی به عناوین مختلف در صحنه‌ی اجتماعی حضور پیدا می‌کنند و گوشه‌ای از بار نشسته بر دوش کشور را بر میدارند و به دولت و حاکمیت در رسیدن به اهداف عالی اندازه‌ی توان و بضاعت خود کمک می‌کنند.

  در طول سال‌های پس از انقلاب سازمان‌های مردم نهاد همواره در تلاش بودند و با ایثار و رشادت‌های فراوان اقدامات مثمر ثمری را به ثمر رساندند.

  حامیان محیط زیست، خیرین و نیکوکاران، گروه‌های فرهنگی و اجتماعی، تشکل‌های اقتصادی، گروه‌های سیاسی و هیئت‌های مذهبی نمونه‌هایی از تشکل‌ها و گروه‌های مردم نهاد می‌باشند که اساسا غیر دولتی و غیر وابسته به دولت می‌باشند.

  سازمان مردم نهاد جوانان وارث زمین در شهرستان محمودآباد که این روزها در آستانه‌ی دومین سال تشکیل خود می‌باشد همواره در تلاش بوده است تا بتواند در منطقه‌ی تحت پوشش خود مباحث فرهنگی و اجتماعی و حمایت از محیط زیست را در جامعه گسترش دهد و از سرزمین سبز و ایده‌آل حمایت کند.

  این تشکل همواره کوشیده است تا بتواند با بهره‌گیری از بسترهای موجود در جامعه و مشارکت با گروه‌های مختلف اجتماعی و آموزشی و رسانه‌ای زندگی سالم و مسئولیت‌پذیری جامعه در قبال طبیعت و محیط زیست را فرهنگ‌سازی نماید.

  در طول دو سال فعالیت در جامعه‌ی حقیقی، این سازمان مردم نهاد با گروه‌هایی نظیر هیئت‌های ورزشی، مدارس و آموزش و پرورش، رسانه‌های خبری و اجتماعی و سایر گروه‌های فرهنگی اجتماعی همکاری و در راستای حفظ و حمایت از محیط زیست برنامه‌های مشترکی را برگزار کرده است.

  کاشت نهال در مدارس و اماکن شهر و روستاها،‌ پخش کیسه‌های پارچه‌ای برای کاهش مصرف پلاستیک، اهدای کتاب‌های آموزشی به کودکان، درج مطالب اجتماعی، محیط زیستی در فضای مجازی، برگزاری کلاس‌های آموزشی محیط زیستی، طبیعت‌گردی و جست‌وجوی درختان کهنسال و فرهنگ‌سازی‌های شهروندی از جمله خدمات این سازمان مردم نهاد در طول دوران فعالیتش بوده است.

  هدف اصلی این سازمان در کنار حمایت از طبیعت و محیط زیست رشد و بالندگی شهرستان محمودآباد می‌باشد و این گروه همواره در تلاش هستند تا با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در فضای مجازی و حقیقی ایده آل شهروندی را بازگو نمایند تا بتوان شاهد آینده‌ای درخشان در سرزمین سبز شمالی ایران باشیم.

  جوانان وارث زمین در اولین روز شکل‌گیری خود با پاکسازی ساحل گام به میدان فعالیت اجتماعی گذاشتند و تا امروز بعد از گذشت ۲ سال در حدود ۳۰۰ برنامه‌ی مختلف فرهنگی و اجتماعی اجرا کردند.
  امید داریم روزی تمام ایران حامی محیط زیست و یک فعال اجتماعی و همیشه در صحنه باشند.

   

  شاهین دهستانی؛ دبیر سازمان مردم نهاد جوانان وارث زمین

   

  برچسب ها :

  نظرات