آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 21 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86090
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در صورت سفر ترامپ به لندن، ۲ میلیون انگلیسی در تظاهرات علیه او شرکت خواهند کرد

  نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد حدود دو میلیون نفر از مردم انگلیس قصد دارند در صورت سفر ترامپ به این کشور، در تظاهرات علیه او شرکت کنند.

  آوای شمال/ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد در صورتی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سال آینده میلادی به انگلیس سفر کند، حدود دو میلیون نفر از شهروندان انگلیسی در تظاهرات علیه او شرکت خواهند کرد. ۴ درصد از شرکت‌کنندگان – معادل ۲ میلیون نفر از جمعیت انگلیس– در نظرسنجی مؤسسه آی‌سی‌ام برای روزنامه گاردین، اظهار داشتند به طور حتم، در تظاهرات علیه ترامپ شرکت خواهند کرد.

  همچنین، ۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز اظهار داشتند به این موضوع –شرکت در تظاهرات علیه ترامپ– فکر خواهند کرد.

  ۱۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مؤسسه آی‌سی‌ام، نیز از سفر ترامپ به انگلیس استقبال کردند. ۲۷ درصد از شرکت‌کنندگان نیز اظهار داشتند موضوع سفر ترامپ برای آن‌ها اهمیتی ندارد.

  در مجموع، ۳۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند سفر رئیس جمهور آمریکا به کشورشان باعث ناراحتی آن‌ها خواهد شد.

  این نظرسنجی در فاصله بین ۲۵ تا ۲۸ اوت سال جاری میلادی، به صورت اینترنتی و با شرکت یک‌هزار و ۹۷۲ انگلیسی با ۱۸ سال سن و بالاتر برگزار شد.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که ترامپ به ترزا مِی، نخست‌وزیر انگلیس، گفته است تا زمانی که اطمینان حاصل نکند در انگلیس از او استقبال خوبی صورت خواهد گرفت، به این کشور سفر نخواهد کرد.

  ترزا مِی پس از راهیابی ترامپ به کاخ سفید و در سفر خود به واشنگتن، پایتخت آمریکا، از او برای سفر به انگلیس دعوت به عمل آورد. این در حالی است که حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر طومار درخواست لغو سفر رئیس جمهور آمریکا به انگلیس را امضا کرده‌اند.

  نخست وزیر انگلیس نخستین رهبر خارجی بود که پس از روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، به این کشور سفر کرد. سفر ترامپ به انگلیس از بیم تظاهرات گسترده علیه او، تا سال آینده میلادی به تعویق افتاده است. احتمال دارد ترامپ برای بازدید از دو زمین گلف خودش در اسکاتلند به بریتانیا سفری غیررسمی داشته باشد.

  برچسب ها :

  نظرات