آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86069
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مسؤول مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد خبر داد:

  وازیک روستای شاخص در زمینه پرورش گل و گیاه زینتی محمودآباد

  مسؤول مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد گفت: روستای وازیک با دارا بودن 114 بهره بردار در بخش گل و گیاه به‌عنوان روستای شاخص در زمینه پرورش گل و گیاه زینتی شهرستان محمودآباد اتخاب شد.

  آوای شمال/ عباس روشن‌پژوه مسؤول مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: روستای وازیک در شهرستان محمودآباد و دهستان هرازپی‌شمالی، بخش سرخ‌رود و همچنین در حوزه عمل مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد واقع می‌باشد.

  وی افزود: این روستا دارای ۱۵۵ خانوار و ۵۱۳ نفر جمعیت شامل ۲۵۰ زن و ۲۶۳ مرد می‌باشد که شغل اصلی این روستا در حوزه شالیزاری می‌باشد، که علاوه بر تولید برنج و سایر محصولات به پرورش گل وگیاه زینتی نیز مشغول می‌باشند.

  این مسؤول ادامه داد: این روستا دارای ۱۶۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع گلخانه فضای بسته با ۱۰۰ نفر بهره‌بردار و ۲۲ هزار متر مربع گلخانه فضای باز با ۱۴ بهره بردار و در کل ۱۱۴ بهره بردار در بخش گل و گیاه می‌باشد.

   روشن‌پژوه اظهار کرد: اغلب گلخانه‌های موجود به صورت تونلی تک قلو یا چند قلو بوده و غالب گل‌های پرورش یافته در آن شامل گل‌های گردی، لاوسون، لیندا، دراسنا، گل مرداب، استر لیزه و برگ انجیری می‌باشد.

  مسؤول مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد تصریح کرد: از اقدامات انجام شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد و مرکز جهاد کشاورزی عبدالله‌آباد در این روستا شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی در زمینه پرورش گل و گیاه زینتی برای مردان و زنان روستا، بازدید‌های مستمر از وضعیت گلخانه‌های موجود، معرفی گلخانه‌داران برای اعطای تسهیلات ساخت یا تجهیز گلخانه و اجرای سایت‌های الگویی پرورش گل و گیاه در روستا با موضوعات تهیه بستر کشت، تغذیه، سازه، آفات و بیماری‌ها و … که بازدید‌های علمی ترویج از سایر گلخانه‌ها در منطقه و برگزاری نمایشگاه گل وگیاه زینتی در محمودآباد با همکاری اتحادیه گل و گیاه ونوشه خزر می‌توان اشاره کرد.

  برچسب ها :

  نظرات