آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 2 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 86050
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > سیاسی
 •   

  سکوت جامعه اسلامی دشمنان را گستاخ تر کرده/ نگاه سیاسی به حقوق بشر بزرگترین مشکل جامعه غربی است

  علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن قتل و عام هزاران مسلمان میانماری عنوان کردند سکوت جامعه اسلامی دشمنان را گستاخ تر کرده است.

  آوای شمال/ روز سه شنبه ارتش میانمار به صورت دلخراش عملیات قتل عام مسلمانان روستایی در “منگدو” در ارکان انجام داده و گردن آنها را با ساطور و قمه های تیز زده است در این راستا علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی رسانه ها ضمن محکوم کردن قتل و عام هزاران مسلمان میانماری عنوان کردند سکوت جامعه اسلامی دشمنان را گستاخ تر کرده است.

  سکوت جامعه اسلامی دشمنان را گستاخ تر کرده
  مولوی عبدالمالک ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، ضمن محکوم کردن قتل عام هزاران مسلمان در میانمار اظهار داشت: از جهان کفر انتظاری جز سکوت در برابر این جنایت ها وجود ندارد اما سوال این است که چرا کشور های اسلامی در برابر این اقدامات خاموش هستند.
  وی ادامه داد: جهان اسلام در مقابل جنایت هایی که انجام می شود سکوت کردند و چیزی نمی گویند و این باعث شده تا دشمنان اسلام گستاخ تر شده و در بسیاری از کشور ها همچنان عراق، سوریه، کشمیر مسلمانان را قتل و عام کنند.
  مدعیان حقوق بشر دلشان به حال مسلمانان نمی سوزد
  امام جمعه اهل سنت کنارک نقش انگلیس و استکبار جهانی را در دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در میانمار پررنگ دانست و خاطر نشان کرد: جهان استکبار دنبال این مسئله است که مسلمانان قتل و عام شوند لذا از سکوت سایر کشور های اسلامی در مقابل این جنایت ها استفاده می کند و به جنایات خود ادامه می دهد.
  مولوی ملکی پور اضافه کرد: مدعیان حقوق بشر دلشان برای مسلمانان نمی سوزد.
  مجامع به اصطلاح حقوق بشری در مقابل کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند
  مولوی یونس هاشمزهی امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به  قتل و عام هزاران مسلمانان میانماری، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که ملت بی دفاع و مظلوم میانمار در آتش و خون غوطه ور هستند اما مجامع بین المللی مانند همیشه سکوت کرده اند.
  وی ادامه داد: مجامع بین المللی کجا هستند که خانه های مردم مظلوم و بی گناه میانمار را به آتش کشیدند و زنده زنده آن ها را می سوزانند و آمریکای مدعی حقوق بشر کجا است چرا هیچ اقدامی انجام نمی شود و سازمان های بین المللی چشمان خود را در مقابل این جنایات دردناک بسته اند.
   مولوی هاشمزهی با بیان اینکه باید کشورهای مسلمان منطقه در برابر موج مسلمان کشی مردم مظلوم میانمار مقاومت و حمایت کنند، گفت: باید کشورهای اسلامی با وحدت و همدلی مانع این اقدامات و جنایات دردناک و وحشیانه شود و باید کشورهای اسلامی با اتخاذ تدابیری هماهنگ مانع از تجاوز کشورهای استکباری به بلاد اسلامی شوند.
  وی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی، افزود: تحریم های که در چندسال اخیر علیه کشور ایران لحاظ شده بود نیز نمونه ای بارز از تجاوز و زیاده خواهی استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است.
  نسل کشی در میانمار توطئه علیه دین مبین اسلام است  
  امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش اقدامات ضدبشری در کشور میانمار توسط همه کشورهای مسلمان منطقه محکوم است، خاطرنشان کرد: آمریکای خونخوار و جنایتکار سعی می کند که با همدستی صهیونیست فضایی را در منطقه ایجاد کند تا به اهداف ننگین، پلید و شوم خود دست پیدا کند.
  وی ادامه داد: باید کشورهای مسلمان منطقه ضمن حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع میانمار، برای پیروزی آن ها که واقعاً مظلومانه به دست جنایکاران کشته می شوند، دعا کنیم و خواستار رهایی آنان از این وضع شویم و باید این کشتار متوقف شود و  با عوامل این جنایات هولناک برخورد جدی صورت گیرد.
  مولوی هاشمزهی تصریح کرد: قتل عام هزاران زن و مرد و کودک مسلمان میانمار با هیچ یک از اصول انسانی سازگار نیست و کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان، توخالی بودن ادعاهای مدعیان حقوق بشر را به نمایش گذاشته است.
  وی گفت: سکوت مجامع بین المللی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، برغم و اندوه مسلمانان در کشتار مردم بی دفاع میانمار افزوده است و این سکوت مرگبار و تاسف برانگیز نشان از وابستگی این نهادهای بی ثمر به قدرت های مستکبر جهانی است.
  مولوی هاشمزهی با بیان اینکه باید همه آزادی خواهان جهان و کشورهای مسلمان، فریاد و ندای مظلومیت و بی گناهی مسلمانان میانمار را سر دهند، اذعان کرد: از وزارت امورخارجه ایران اسلامی می خواهیم که  ضمن انعکاس مراتب اعتراض مردم ایران نسبت به جنایات مستکبران در مورد کشتار بی رحمانه و ظالمانه مسلمانان میانمار موضع جدی و قاطع گرفته و با اتخاذ ت تدابیر لازم، از حق مسلمانان میانمار دفاع کند.
  امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش اظهار کرد: بدون شک و تردید به زودی خون زنان و مردان بی گناه و بی دفاع میانمار به زودی دامن تروریست ها و استکبار جهانی را خواهد گرفت و آنان به زباله دان تاریخ انداخته خواهند شد.
  نگاه سیاسی به حقوق بشر بزرگترین مشکل جامعه غربی است
  امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: حادثه خونین میانمار نمونه‌ای از سکوت حامیان دروغین حقوق بشر در مواقع لزوم بوده و نشان دهنده استفاده سیاسی و ابزاری از این کلمه کلیدی است.
  در همین رابطه مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبر نگار پاپایا، با محکوم کردن حادثه خونین میانمار، اظهار داشت: حادثه خونین و تروریستی میانمار قلب هر انسان آزاده ای را از هر دین و مذهبی به درد می آورد و باعث میشود تا از خود بپرسیم که واقعاً مدعیان حقوق بشری در این روزها کجا هستند.
  حادثه خونین میانمار قلب مسلمین را شکست
  وی افزود: کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار در چند سال اخیر و آواره شدن هزاران خانواده مسلمان این کشور در سکوت رسانه ای غرب به یکی از غم بار ترین اتفاقات قرن اخیر تبدیل شده است.
  امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با گلایه از سکوت سنگین سران کشورهای اسلامی، بیان کرد: سازمان ملل متحد، کشورهای غربی و سران دولت های عربی آنچنان سکوتی اختیار کرده اند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و ریخته شدن خون زنان و کودکان بی گناه میانماری آن هم به این شکل دردناک برای آنان ارزشی ندارد.
  وی ادامه داد: به واقع حامیان دروغین حقوق بشر در مواقعی که باید به حق از حقوق انسانها دفاع کنند حتی بیانیه دروغ هم صادر نکرده و خود را به خواب میزنند اما در نقطه مقابل وقتی بخواهند ملت های آزاده را تحت فشار قرار دهند با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی عظیمی خود را حامی حقوق بشر معرفی کرده و به ملت های آزاد اندیش حمله میکنند.
  رسولی زاده در پایان نگاه سیاسی به حقوق بشر را بزرگترین مشکل جامعه غربی دانست و گفت: وظیفه مردم مسلمان جهان است تا با فشار به دولت های تروریست پرور و ظالم خود آنان را مجبور به حمایت از مردم بیگناه میانمار کرده و یک بار برای همیشه جلوی کشتار مسلمین را به بهانه های دینی بگیرند.
  جنایت علیه مسلمانان میانماری با هدف نابودی امت اسلام انجام می شود
  امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به کشتار مسلمانان میانماری توسط حکومت و بوداییان این کشور، گفت: جنایت بر علیه مسلمانان میانماری با هدف نابودی امت اسلام انجام می شود.
  مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار توسط حاکمان این کشور، اظهار کرد: کشتار و جنایات بر علیه مسلمانان در میانمار در سایه سکوت رسانه‌های غربی و نهادهای حقوقی بشری دنیا انجام می شود.
  وی با تاکید بر اینکه از چند سال قبل بوداییان جنایات بسیاری علیه مسلمانان مظلوم میانمار انجام می دهند، افزود: بوداییان در میانمار به صورت هفتگی و یا روزانه به روستاها و منازل مسلمانان هجوم می برند و مرتکب جنایت می شوند.
  امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه جنایات اخیر در کشتار مسلمانان میانمار با حمایت دنیا استکبار انجام می شود، تصریح کرد: در حالی که حکومت میانمار این جنایات را بر علیه انسان های بی گناه مرتکب می شود که حاکمان این کشور از طرف غربی ها تقدیر می شوند.
  مولوی بلال مقدسیان با اشاره به اینکه جنایت بر علیه مسلمانان میانماری با هدف نابودی امت اسلام انجام می شود، اضافه کرد: برای دنیای استکبار شیعه و اهل سنت فرقی ندارد، بلکه آنها درصدد نابودی مسلمانان هستند.
  وی با تاکید بر اینکه تنها راه برون رفت مسلمانان از مشکلات کنونی وحدت و یکپارچگی است، ادامه داد: غرب و دنیای استکبار درصدد تفرقه و جدایی بین مسلمانان است تا بتواند به راحتی به آنان ضربه بزند.
  امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه باید کشتار مسلمانان میانماری متوقف شود، خاطرنشان کرد: مسلمانان با صدور بیانیه و یا هر روشی که می توانند اعتراض خود را نسبت به جنایات حکومت میانمار به گوش جهانیان برسانند.
  نابودی مسلمانان هدف از انجام اقدامات خشونت آمیز نژاد پرستان
  امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: هدف از انجام اقدامات خشونت آمیز و نژاد پرستانه علیه مسلمانان، نابودی مسلمانان در جهان است که متأسفانه حقوق بشر مقابل انجام این گونه اقدامات حتی اظهار تأسف هم نکرده است.
  مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون با اشاره به قتل عام و نسل کشی  هولناک بیش از هزاران مسلمانان در میانمار، این حادثه را به شدت محکوم و از کشور های مسلمان خواستار ایستادگی مقابل عاملان این حادثه با اتحاد و همدلی شد.
  وی با اشاره به اینکه هدف از انجام چنین اقدامات ضد انسانی توسط گروه های نژاد پرستان، نابودی مسلمانان در جهان است، افزود: صدای سازمان ملل حقوق بشهر تنها در جایی به گوش می رسد که به نفع خودش باشد و در مواقعی که مسلمانان به طرز وحشتناکی توسط گروهک های تروریسیتی و تندرو کشته می شوند، اظهار نظر نمی کنند.
  سازمان حقوق بشر مقابل عملیات هولناک میانمار اظهار تأسف هم نکرد
  امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: هنگامیکه اقدامات خشونت آمیزی علیه هزاران مسلمان در گوشه ای از جهان مانند میانمار رخ می دهد، متأسفانه سازمان حقوق بشر حتی اظهار تأسف هم نمی کند.
  مولوی حسین زهی با بیان اینکه اگر سازمان حقوق بشر جهانی سکوت نکند موقعیتش از سوی کشورهای جنایت کار به خطر می اُفتد، گفت: در چند سال اخیر اقدامات وحشیانه و نژاد پرستانه ای در جای جای دنیا علیه مسلمانان رخ داده است که کرامت و نفس انسان را زیر سوال برده است.
  وی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکایی ها و دیگر کشورهای مستکبر از عدم اتحاد مسلمانان سوء استفاده کرده و با به جان هم انداختن فرق های اسلامی از دور نظارگر نابودی مسلمانان است که می طلبد مسلمانان و امت های اسلامی با یکدیگر متحد و یکپارچه باشند.
  سکوت کشورهای مدافع حقوق بشر در برابر قتل عام مسلمانان میانمار تاسف بار است
  امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: سکوت کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر در برابر جنایاتی که در میانمار رخ می دهد تاسف بار است.
  مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: این روزها اخبار بسیار دردناکی از قتل عام و آوارگی مسلمانان میانمار به گوش می رسد اما گویا این صداها به گوش دولت هایی که خود را مدافع حقوق بشر می دانند نمی رسد و هیچ چاره ای برای آن نمی اندیشند.
  وی تصریح کرد: کودک کشی و نسل کشی در میانمار بیداد می کند و دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد اما هیچ یک از کشورها حتی کشورهای اسلامی هم در برابر آن واکنش نشان نمی دهند و این موضوع جای تعجب دارد.
  مولوی حسن زهی ابراز کرد: هر انسانی که از نیروی عقل برخوردار است می داند که این قتل عام با هدف از بین بردن مسلمانان و کم کردن جمعیت آن ها انجام می گیرد تا از این طریق از نفوذ اسلام در جهان جلوگیری کنند.
  وی خاطرنشان کرد: از مجامع بین المللی درخواست می شود این سکوت مرگبار را بشکنند و در برابر این فاجعه اقدام کنند تا بیش از این شاهد به خاک و خون کشیده شدن انسان های بیگناه در جهان نباشیم.
  جامعه اسلامی جنایات دولت میانمار را باید محکوم کند 
  مولوی عبدالرحیم ریگیان پورگفت : جامعه اسلامی باید در دفاع از حقوق مسلمانان میانمار متحد و یک صدا باشند و این جنایات را محکوم کنند.
  مولوی عبدالرحیم ریگیان پور درگفتگو با خبرنگار لادیز؛ با محکوم کردن جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان این کشوراظهار کرد: قتل عام دسته جمعی کودکان وتجاوز بودائیان به مسلمانان میانمار با همکاری دولت و پلیس میانمار مصداق واقعی نقض حقوق بشر است.
  وی افزود : دولت میانمار در این جنایات از حمایت دولت های غربی که دشمن اسلام و مسلمانان هستند برخوردار است و جامعه بین الملی با سکوت در برابر این جنایت صراحتا از دولت جنایتکار میانمار حمایت می کند.
  امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان این مطلب که جامعه اسلامی باید در دفاع از حقوق مسلمانان میانمار متحد و یک صدا باشند و این جنایات را محکوم کنند خاطر نشان کرد: کشور های اسلامی باید از همه امکانات و قدرت خودشان برای فشار به دولت میانمار استفاده کنند و مانع تکرار این جنایات شوند.
  وی تصریح کرد : جامعه بین المللی و قدرت‌های بزرگ باید بدانند که هیچ موضوعی، حتی اختلافات درونی جهان اسلام، ما را از هدف اصلی خود در حمایت از مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین در برابر تهاجم، اشغالگری و جنایات رژیم صهیونیستی منحرف نخواهد کرد.
  مولوی ریگیان پور اذعان کرد : کشورهای اسلامی نباید در برابر جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان سکوت کنند،حملات وحشیانه بودائیان علیه کودکان و زنان بی دفاع مسلمان میانمار با چراغ سبز از سوی آمریکا اتفاق افتاده است.
  وی گفت : دشمنان اسلام از حربه تفرقه پراکنی میان مسلمانان و ادیان دیگر برای عملی شدن اهداف شوم شان بهره می برند و در صدد ضربه زدن به اسلام ناب محمدی هستند و تنها راه مقابله با این اهداف شوم حفظ هوشیاری و همبستگی میان مردم مسلمان و سایر ادیان و مذاهب است.

  برچسب ها :

  نظرات