آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85980
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  عوارض مصرف مکمل‌های بدنسازی/ خرید و فروش غیرقانونی در باشگاه‌های ورزشی

  دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: فروش مکمل‌های بدنسازی در هر جایی به جز داروخانه کاملا غیرقانونی است و مصرف آن نیز تنها برای ورزشکاران حرفه‌ای توصیه می‌شود.

  آوای شمال/ محمد هاشمی در ارتباط با مصرف مکمل‌های بدنسازی اظهار داشت: این مکمل‌ها به فراخور وضعیت جسمی ورزشکاران و دستیابی به رکوردهای بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و مصرف آن  به‌طور عام مورد تایید نیست و لزوما هرکسی که ورزش می‌کند، نمی‌تواند از مصرف مکمل‌ها سود ببرد.

  دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران اضافه کرد: ورزشکارانی که به‌طور حرفه‌ای و مداوم در مسابقات رکوردگیری شرکت می‌کنند با مصرف این مکمل‌ها می‌توانند به نتایج بهتری دست یابند و کارایی عضلات آنها بیشتر شود اما مصرف آن به‌صورت عام توصیه نمی‌شود.

  وی توصیه کرد: کسانی که به دنبال سلامتی بیشتر هستند از این محصولات استفاده نکنند، مکمل‌ها انواع مختلفی دارند که باید حتما با مشورت کارشناس طب ورزش و تغذیه مصرف شوند اما بعضی دانش محدودی در این زمینه دارند و به‌طور گسترده و وسیع اقدام به تجویز این محصولات می‌کنند.

  هاشمی با اظهار تاسف از فروش مکمل‌های بدنسازی در باشگاه‌های ورزشی گفت: مشاهده می‌شود که به طور گسترده در باشگاه‌ها این مکمل‌ها ارائه می‌شود که منشا آنها معلوم نیست و گاهی محتویات داخل آنها با اطلاعات روی محصول مطابقت ندارد و شاید نداشتن متولی ثابت در این حوزه، علت این اقدامات باشد.

  وی به طور کلی مصرف مکمل‌های ورزشی را فقط برای ورزشکاران حرفه‌ای مجاز دانست و گفت: میزان مصرف حتما باید توسط کارشناس تحصیلکرده تعیین شود همچنین این محصولات باید از داروخانه‌ها تهیه شوند.

  دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران اضافه کرد: کسانی که با مصرف مکمل‌های ورزشی دنبال عضله‌گیری هستند شاید در کوتاه مدت به هدف خود برسند اما قطعا به مشکلات مختلفی همچون عقیمی، انواع سرطان و ناراحتی‌های کبدی دچار خواهند شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات