آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 3 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85979
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  خصولتی‌ها باید تعیین تکلیف شوند/ بانک تعاون هلدینگ پتروشیمی را مدیریت می‌کند

  رئیس کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر لزوم بررسی و تعیین تکلیف خصولتی‌ها و مشخص شدن وظایف تخصصی بخش‌ها گفت: امروز وضعیت به گونه‌ای است که بانک تعاون مدیریت هلدینگ پتروشیمی را نیز بر عهده دارد.

  آوای شمال/ عزیز اکبریان در مراسم تودیع و معارفه وزرای قبلی و جدید صنعت که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت:واگذاری شرکتها به بخش های غیر خصوصی و تشکیل واحدهای خصولتی باید مورد بررسی و بازنگری قرار گیرند.
  وی ادامه داد: امروز بانک تعاون مدیر هلدینگ پتروشیمی شده و یا وزیر دفاع، مدیر پتروشیمی شده است. این مسایل باید حل شوند.
  وی همچنین از جهانگیری معاون اول رییس جمهور خواست تا اختیارات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استانها تفویض شود زیرا گاهی با تصمیم یک کارشناس، از اجرایی شدن یک تصمیم جلوگیری می شود.
  اکبریان ادامه داد: ممکن است در استانها یکی دو اشتباه هم وجود داشته باشد اما می توان با توجه به دیگر تصمیمات صحیح، آنها را نیز برطرف کرد.

  وی در ادامه با بیان اینکه معلوم نیست طی ۴ سال آینده چه طوفانی در انتخابات ایجاد شود، گفت:در بررسی کابینه دوازدهم، مجلس به همه وزرا رأی مثبت داد به جز یکی از وزرا که خودش نتوانست برخی استانها را در مورد مسایل گذشته توجیه کند.

  اکبریان افزود: دو وزیر باقی مانده کابینه نیز به زودی به مجلس معرفی خواهند شد.
  رئیس کمیسیون صنایع مجلس همچنین با تأکید بر آشنایی شریعتمداری با بخش صنعت، گفت: امروز مشکل صنعت در بانک، قاچاق کالا، رکود، واردات و نبود صادرات است.
  وی با بیان اینکه باید ۶ ماه برای مبارزه با قاچاق وقت جدی گذاشت تا این کار به جایی برسد، اظهار داشت: برای حل فساد اداری نیز باید یکی دو ساله کار را به سر منزل مقصود رساند.

  اکبریان در مورد تودیع نعمت زاده از وزارت صنعت نیز گفت: نعمت زاده هیچوقت تودیع نمی شود زیرا صنعت مال نعمت زاده است و این مراسم نیز برای قدردانی از وی برگزار شده است.
  به گزارش فارس، رضا رحمانی قائم مقام تولید وزارت صنعت نیز در این مراسم با بیان اینکه نعمت زاده با کمک دولت، صنعت را از گرداب نجات داد، گفت: شریعتمداری وزیر جدید صنعت اولین جلسه های کاری خود را به معدن و اقتصاد مقاومتی اختصاص داد.
  وی با بیان اینکه استراتژی توسعه صنعتی اصلاح، تکمیل و ابلاغ شده است، افزود: وزیر جدید صنعت بر دانش بنیان شدن تأکید دارد و موضوع حمایت از صنعت و معدن و اشتغال مورد توجه وی قرار دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات