آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ , Saturday 5 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره بهزیستی محمودآباد:

  پرونده‌های طلاق قبل از دادگاه به مراکز مشاوره بهزیستی ارجاع می‌شود/ نقش مؤثر رسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی

  رئیس اداره بهزیستی محمودآباد در خصوص معضل طلاق در این شهرستان اظهار کرد: در موضوع پیشگیری از طلاق طی نشستی با ریاست دادگستری محمودآباد مقرر شد کلیه پرونده‌های طلاق قبل از طرح در دادگستری به بهزیستی ارجاع و مورد بررسی و مشاوره قرار گیرد.

  آوای شمال/ خلیل محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت و تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه بهزیستی گفت: محمودآباد دارای یک هزار و ۵۰۰ معلول شناسایی شده است که خدمات متنوعی از جمله اشتغال، مسکن، هزینه‌های توانبخشی، هزینه‌های تحصیلی به آنها ارایه می‌شود.

  وی افزود: ۳۶۰ خانواده تحت حمایت داریم که مجموعا یک هزار نفر تحت حمایت بهزیستی شهرستان قرار دارند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان محمودآباد در خصوص معضل طلاق در این شهرستان اظهار کرد: در موضوع پیشگیری از طلاق طی نشستی با ریاست دادگستری محمودآباد و امضا تفاهم‌نامه با دادگستری استان مقرر شد کلیه پرونده‌های طلاق قبل از طرح در دادگستری به بهزیستی ارجاع و مورد بررسی و مشاوره قرار گیرد.

  این مسؤول بیان داشت: ۶ مرکز مشاوره و یک مرکز اورژانس اجتماعی در داخل درمانگاه داریم که به زوج‌های مراجعه کننده مشاوره داده می‌شود.

  محمودی به نقش مؤثر رسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی و عدم فرهنگ‌سازی مناسب در این فضاها، رسانه‌ها و خبرنگاران هستند که می‌توانند به خانواده‌ها هشدارهای لازم را در خصوص معضلات اجتماعی امروز جامعه بدهند.

  وی با تقدیر از همراهی و اهتمام خبرنگاران شهرستان در پوشش اخبار و فعالیت‌های بهزیستی به عنوان یک نهاد اجتماعی خدمات‌رسان اظهار کرد: قطعا با کمک رسانه خدمات بهتری را به اقشار آسیب دیده شهرستان و معمولان ارائه کرد.

  رئیس اداره بهزیستی محمودآباد به وجود ۲۶ مهد کودک و روستا مهد در شهرستان اشاره کرد و گفت: در صورت تقاضای راه اندازی مهد در روستاها، کمک‌های لازم از سوی بهزیستی شهرستان انجام می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات