آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ , Friday 27 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85649
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  کانون فرهنگی مساجد نقش بسزایی در جذب جوانان دارند/ ضرورت حضور بانوان در هیئت امنای مساجد

  امام جمعه سرخرود گفت: جای بانوان در هیئت امنای مساجد خالی است و لازم است هیئت امنای مساجد از قشر فرهنگی و جوان و از بانوان نیز به عنوان اعضاء حضور داشته باشند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید محمود موسوی آملی، امام جمعه بخش سرخ‌رود در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مسجد مقدس‌ترین مکان برای عبادت، نیایش، یاد خداوند و همواره مشعل هدایت و سمبل توجه به ارزش‌های والای انسانی و زدودن آلایش‌های انسانی است.
  وی افزود: مسجد نشانگر هویت فرهنگ و هنر اسلامی و مرکز پیشگیری و کاهش بزه‌کاری‌های اجتماعی است.
  موسوی آملی تصریح کرد: مسجد قلب تپنده‌ای است که در آن آسمان و زمین با هم پیوند می‌خورند و انسان به عنوان گل سر سبد نظام هستی، در آن رشد و تکامل پیدا می‌کند.
   وی تاکید کرد: روز مسجد صرفا به نام‌گذاری نیست، بلکه محل شاقول حرکت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نظام اسلامی است که در صدر اسلام نیز دارای ویژگی خاصی بوده است.
   امام جمعه سرخ‌رود با اشاره به اینکه مسجد اصلی‌ترین پایگاه دین و دفاع از حریم ولایت است، اظهار کرد: مسجد یکی از امتیازات اسلامی و متعلق به مردم بوده و مسجد جایگاه عبادت و ارتباط انسان با خدا است. 
  وی با بیان اینکه استفاده از مسجد برای دنیای اسلام فرصتی مغتنم است، افزود: مسجد محور اجتماع مردم است و از این جهت اهمیت زیادی دارد.
  موسوی آملی به کانون‌های فرهنگی و جاذبه‌های موجود در مساجد اشاره کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی در مساجد باید شوق‌آور و شوق‎آفرین باشند تا اینکه دل‌ها به آمدن مساجد رغبت پیدا کنند.
  وی افزود: جاذبه‌های مسجد عبارتند از استفاده ابزارهای تبلیغی مثل کتابخانه‌های مطلوب، روش‌های هنری برای تبلیغ مفاهیم دینی و تولید شغل است.
  امام جمعه سرخ‌رود ارتباط بین مساجد در کشورهای اسلامی را بسیار نیکو دانست و تصریح کر: هیئت امنا در مساجد بایستی به‌روز و در مسائل تربیتی و اجتماعی صاحب نظر باشند تا مردم شوق آمدن در مساجد را پیدا کنند.
  وی افزود: جای بانوان در هیئت امنای مساجد خالی است و لازم است هیئت امنای مساجد از قشر فرهنگی و جوان و از بانوان نیز به عنوان اعضاء حضور داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات