آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ , Thursday 26 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85611
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تمام جلسات شورا علنی برگزار خواهد شد/ وزارت کشور برای تایید شهردار اقدام کند

  رئیس شواری اسلامی شهر تهران گفت: تمام جلسات شورا در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه علنی برگزار خواهد شد مگر آنکه موضوع خاصی مطرح شود.

  آوای شمال/ در آغاز نخستین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ،فراهانی در تذکری آئین‌نامه‌ای  اظهار داشت‌: هنگامی که انتخابات هیأت رئیسه برگزار شده است و جلسه نیز به صورت رسمی آغاز شده، مجری جلسه نمی‌تواند نسبت به اداره جلسه رسمی شورا اظهارنظر کند و پس از رأی‌گیری مجری برنامه تحلیف دیگر نباید در صحن شورا حضور داشته باشد.

  فراهانی ادامه داد: ۳۰ جلسه توسط آقای الویری رئیس سنی شورای اسلامی شهر تهران اداره شده است و جا دارد از وی و دیگر اعضاء هیأت رئیسه سنی شورا تقدیر شود.

  در ادامه این جلسه هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران،‌ گفت: از همان ابتدا که نتایج انتخابات اعلام شد جلسات شورا با حضور ۲۱ نفر برگزار شد و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدا هیأت رئیسه موقت و سنی تشکیل شد و با درایت و واقع‌بینانه هر هفته دو جلسه را برگزار کردند.

  وی گفت:‌ آقایان عزیزی و مسجد‌جامعی نیز برای ریاست شورا کاندید شده بودند که برای انسجام شورا از نامزدی این سمت کناره‌گیری کردند و جایی که بنده نشسته‌ام جای یکی از این بزرگان بوده است که ان‌شاء‌الله از خدمات هر دو بزرگوار در طول ۴ سال استفاده خواهیم کرد.

  وی بیان کرد: امیدواریم وزارت کشور هر چه سریع‌تر نسبت به تأیید شهردار تهران اقدام و حکم آن را ارسال کند تا نیاز به انتخاب سرپرست نباشد.

  وی بیان داشت:‌ همه جلسات شورای اسلامی شهر تهران به صورت علنی برگزار خواهد شد مگر آنکه موضوع مهمی مطرح شود و درخواست جلسه غیرعلنی کنند.

  هاشمی رفسنجانی افزود: مدیریت شهری ما ۲۱ نفره نیست بلکه ۳۰ نفر نمایندگان مجلس نیز به ما کمک خواهند کرد.

  هاشمی بیان داشت: شورای شهر تهران به شورای تهران، ری و تجریش تغییرنام خواهد داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات