آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ , Monday 19 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85554
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  گاردین: ترامپ خطری روشن برای آمریکاس ت!

  روزنامه گاردین در مطلبی رئیس‌جمهور آمریکا را خطری روشن برای برهم زدن ثبات این کشور توصیف کرد.

  آوای شمال/ روزنامه انگلیسی گاردین نوشت رئیس جمهور آمریکا یک خطر روشن و واضح برای این کشور محسوب می‌شود.

  در این گزارش به قلم جو مک‌لین- رئیس اندیشکده کراکت پالیسی آمریکا- با عنوان «برای نجات جهان به ژنرال‌های نظامی دولت ترامپ دل نبندید»، آمده است: آشوب در کاخ سفید همچنان ادامه دارد و استیو بنن جدیدترین تلفات آن بوده است. با وجود تلاش‌های فراوان جان کلی، رئیس جدید کارکنان کاخ سفید -که یک ژنرال بازنشسته نیروی دریایی آمریکاست- برای برقراری نظم، منبع واقعی این آشوب خود رئیس جمهور آمریکاست.

  این موضوع به نوبه خود برای سیاست‌های داخلی بد است، اما با توجه به وخامت اوضاع در افغانستان و شبه‌جزیره کره، نگرانی‌های کاملا منطقی در این باره وجود دارد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است در توییتر خود از آغاز یک جنگ خبر دهد.

  طی آخر هفته، جه جانسون، وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا، گفت: «صادقانه بگویم، اگر دوستانم جان کلی یا جیمز متیس نزد من بیایند و بگویند ما به فکر استعفا دادن از این کاخ سفید هستیم من به آن‌ها می‌گویم خیر این کار را نکنید.»

  او همچنین گفت: «ما برای هدایت (کشور) به افرادی همانند جان کلی، جیم متیس، اچ آر مک مستر نیاز داریم.»

  نویسنده این مطلب در ادامه نوشت: تجربه من نشان می‌دهد که پنتاگون اجازه نمی‌دهد رئیس جمهور هر کار احمقانه‌ای که می‌خواهد انجام دهد.

  در دهه دوم قرن بیست و یکم، ما خود را در شرایط خطرناکی می‌بینیم و از چیز‌هایی که پدرانمان به ما آموخته‌اند، درس نگرفته‌ایم. به خاطر بیاورید، دموکراسی ما همچنان در حالت آزمایشی است و ۲۴۱  سال قدمت دارد و بسیار شکننده‌تر از آنی است که ما ممکن است متصور باشیم.

  تضعیف یک رئیس جمهور منتخب قطع نظر از این که او تا چه میزان رشوه‌خوار است یا تضعیف او تا چه میزان قابل توجیه است، مطمئنا سبب ایجاد یک بحران قانونی خواهد شد.

  نویسنده این مطلب در ادامه نوشت: اما باید گفت ترامپ یک خطر واضح و حاضر برای کشور ما محسوب می‌شود. ما یک فرد فریبنده و خودشیفته را انتخاب کردیم که حتی برخی از مقامات حزب خود او فکر می‌کنند او به صورت خطرناکی بی‌ثبات است.

  برچسب ها :

  نظرات