پرسپولیس-الاهلی/ جدال بی پول های با تعصب با پولدار های بی تفاوت

چاپ

آوای شمال/ مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق و غرب فردا آغاز می شود و شاگردان برانکو به مصاف الاهلی عربستان می روند.

سرخپوشان پایتخت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با کسب ۹ امتیازو قرار گرفتن در جایگاه دوم توانستند جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی این رقابتها  را دریافت کنند.

آنها بعد از عبور از سد تیم لخویای قطر در دو بازی رفت و برگشت توانستند برای اولین بار در جمع ۸ تیم برتر آسیا قرار بگیرند.

به هر حال سرخپوشان پایتخت در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الاهلی عربستان بروند که به علت کارشکنی عربستانی ها باید در کشور ثالث از حریف عربستانی خود پذیرایی کنند.

پرسپولیسی ها در حالی باید در کشور عمان از حریف عربستانی خود میزبانی کنند که عمانی ها طرفدار الاهلی عربستان هستند و قصد دارند تمام ورزشگاه را به رنگ پرچم الاهلی در آورند.

به هر حال پرسپولیسی ها با وجود اینکه میزبان بازی رفت در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستند اما به نوعی در کشور عمان غریبه هستند و اندکی از تماشاگران طرفدار سرخپوشان پایتخت محسوب می شوند.

شاگردان برانکو در لیگ برتر فوتبال هم نتایج خوبی کسب کردند و تاکنون  با ۱۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارند. آنها در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال به علت سهل انگاری و اشتباهات داوری نتوانستند برابر سیاه جامگان به برتری دست یابند اما آنها امیدوارند در لیگ قهرمانان آسیا جبران مافات کنند و با پیروز ی برابر الاهلی عربستان دست پر به ایران بازگردند.

البته پرسپولیسی ها در روزهای اخیر با مسائل حاشیه ای مواجه بودند و پاس ندادن بازیکنان به منشا و فحاشی به طارمی از سوی هواداران حاشیه هایی برای این تیم ایجاد کرد.

به هر حال پرسپولیسی ها خوب می دانند که برای غلبه بر حریف عربستانی خود نیاز به اتحاد و همدلی دارند. براین اساس آنها قبل از سفر به عمان اعلام کردند که با تمام توان برابر الاهلی عربستان قرار می گیرند.

در آن سوی میدان، تیم الاهلی عربستان به تازگی تغییراتی در مدیریت و کادر فنی خود ایجاد کرده و بازیکنان خوبی در فصل نقل و انتقالات جذب کرد.

مسئولان الاهلی عربستان در بازار نقل و انتقالات سنگ تمام گذاشتند و بودجه کلانی را برای خرید بازیکنان شاخص صرف کردند.

آنها با خرید بازیکنان گرانقیمت و شاخص نشان دادند که صعود از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا  برایشان اهمیت زیادی دارد و با تمام توان خود برابر پرسپولیس ظاهر می شوند.

تیم الاهلی عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همانند پرسپولیس در گروه خود با ۱۱ امتیاز  جایگاه دوم قرار گرفت و به مرحله یک هشتم نهایی این رقابتها صعود کرد. این تیم در مرحله یک هشتم نهایی توانست تیم هم نام اماراتی خود را در دو بازی رفت و برگشت شکست بدهد و در جمع ۸ تیم برتر آسیا قرار بگیرد.

البته AFC قبل از بازی پرسپولیس و الاهلی عربستان نفرات هر کدام از تیمها را مورد ارزیابی قرار داده است. نتیجه این بررسی نشان می دهد که پرسپولیس از الاهلی از لحاظ نفرات برتری دارد.

تیم الاهلی عربستان در مرحله گروهی ۱۴ گل زده است و پرسپولیس هم ۱۰ گل به ثمر رسانده بود. این موضوع نشان می دهد خط حمله الاهلی قدرتمندتر از پرسپولیس است.

پرسپولیسی ها در خط دفاع بهترین عملکرد نسبت به الاهلی عربستان داشتند و فقط ۸ گل خوردند. در حالی که الاهلی عربستان ۱۰ گل خورده است.

علیرضا بیرانوند هم موفق شده در ۸ بازی دروازه اش را در لیگ قهرمانان آسیا بسته نگه دارد و بیشترین کلین شیت در آسیا از آن خود کرده است.

در مقابل یاسر المسیلیم دروازه بان تیم الاهلی عربستان با ۴۱ مهار موفق به عنوان بهترین دروازه بان آسیا در این زمینه است.

تقابل مهدی طارمی و عمر السومه هم در این بازی جذاب و دیدنی است. طارمی مهاجم پرسپولیس با ۶ گل زده و ۱۴ شوت موفق به دروازه موفق تر از عمر السومه مهاجم الاهلی عربستان عمل کرده است. عمر السومه هم ۴ گل زده و ۱۱ شوت موفق داشته است.

به هر حال برانکو و ربروف سرمربی جدید الاهلی عربستان تفکرات خاصی برای این بازی دارند و هر کدام به دنبال پیروزی در این بازی هستند.

سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس به علت دو اخطاره بودن نمی تواند پرسپولیس در این بازی همراهی کند. براین اساس انصاری و خلیل زاده زوج خط دفاعی پرسپولیس را در این بازی تشکیل می دهند.

اگر پرسپولیسی ها بتوانند روز سه شنبه برابر الاهلی امارات به برتری دست یابند در آن صورت در بازی برگشت با خیالی راحت به مصاف حریف عربستانی خود می روند.

دو تیم فوتبال پرسپولیس و الاهلی عربستان تاکنون در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم نرفتند. پرسپولیس ۱۴ بار در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های عربستانی بازی کرده که حاصلش ۴ برد، ۵ باخت و ۵ تساوی بوده است. الاهلی عربستان هم ۱۴ مرتبه برابر تیم های ایرانی بازی کرده است که حاصلش ۷ برد، ۳ مساوی و ۴ باخت است.