آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8545
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نیروگاه اتمی بوشهر پروژه برتر هسته‌ای۲۰۱۴

  آوای شمال/ اسپاتنیک نوشت: دو نیروگاه هسته‌ای بوشهر ایران و کودانکولام هند توسط مجله مهندسی برق آمریکا به عنوان پروژه‌های برتر سال ۲۰۱۴ در بخش انرژی هسته‌ای نام گرفتند. سردبیر این مجله نوشت که این پروژه‌ها گرایش هسته‌ای جهانی را به فناوری‌های نوین نشان می‌دهد که آنها به دنبال استفاده از منابع انرژی پاک تر […]

  آوای شمال/ اسپاتنیک نوشت: دو نیروگاه هسته‌ای بوشهر ایران و کودانکولام هند توسط مجله مهندسی برق آمریکا به عنوان پروژه‌های برتر سال ۲۰۱۴ در بخش انرژی هسته‌ای نام گرفتند.

  سردبیر این مجله نوشت که این پروژه‌ها گرایش هسته‌ای جهانی را به فناوری‌های نوین نشان می‌دهد که آنها به دنبال استفاده از منابع انرژی پاک تر و موثرتر هستند.

  در ارزیابی این مجله درباره نیروگاه‌های اتمی، ظرفیت، فناوری و تاثیر این پروژه بر صنعت و جوامعی که نیروگاه در آنجا احداث شده، مد نظر قرار گرفته شده است.

  ساخت نیروگاه بوشهر نحست توسط شرکت آلمانی “کرافت‌ورک” انجام شد که به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران با تاخیرهایی مواجه شد. زمانی که آلمان از ادامه کار بر روی این نیروگاه امتناع کرد، در آگوست ۱۹۹۲، روسیه و ایران قرارداد ساخت نیروگاه اتمی را امضا کردند و در ژانویه ۱۹۹۵ دو کشور قرارداد تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر را نهایی کردند.

  شرکت روس‌اتم اسپرت روسیه وظیفه جایگزینی تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر را بر عهده داشت و و رآکتور نخست این نیروگاه در سال ۲۰۱۱ عملیاتی شد و در نوامبر سال ۲۰۱۴ روسیه و ایران توافق کردند که دو نیروگاه اتمی دیگر احداث کنند.

  در سال ۲۰۱۲ نیز شرکت انرژی هسته‌ای هند و شرکت روس اتم روسیه قرارداد راه اندازی پروژه کودانکولام را که با تاخیر زیادی مواجه شده بود را امضا کردند و واحد نخست آن در ماه جولای گذشته راه اندازی شد و واحد دوم آن نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات