آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 2 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه موقت محمودآباد:

  آمریکایی‌ها برای جلوگیری از گسترش نفوذ ایران جنگ‌های نیابتی راه انداخته‌اند

  امام جمعه موقت محمودآباد گفت: داعش دست پرورده آمریکاست و آمریکایی‌ها برای جلوگیری از نفوذ و گسترش انقلاب اسلامی و تداوم حضور خود در منطقه جنگ‌های نیابتی را در این منطقه حساس به راه انداخته‌اند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام غلامرضا کاوه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: این روزها که نفس تروریست‎های تکفیری داعش در سوریه و عراق به شماره افتاده پس از شکست‌های پی‌درپی در جبهه‌های مختلف در روزهای اخیر مرتکب جنایتی غیرانسانی شد.

  وی افزود:این جنایت آنها که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی‌گنجد همان شهادت مظلومانه و در عین حال مقتدرانه پاسدار رشید اسلام شهید محسن حججی بود که نمونه‌ای بارز از شقاوت و توحش این گروهک تروریستی است.

  امام جمعه موقت محمودآباد با بیان اینکه داعش دست پرورده آمریکاست، اضافه کرد: آمریکایی‌ها برای جلوگیری از نفوذ و گسترش انقلاب اسلامی و تداوم حضور خود در منطقه جنگ‌های نیابتی را در این منطقه حساس به راه انداختند.

  کاوه ادامه داد: حمایت‌های مالی عربستان و قطر و حمایت‌های سیاسی و نظامی دولت‌مردان آمریکا و ترکیه از داعش در طی سال‌های اخیر بزرگ‌ترین جنایات را در منطقه رقم زدند و بر همگان روشن است که داعش مولود آمریکاست و هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا این مطلب را در کتاب خاطرات خود اذعان کرده است.

  وی یادآور شد: شهادت شهید حججی پیامی را به تمام قدرت‌های استکباری و خصوصا آمریکا دارد و آن این است که ما در راه دفاع از آرمان‌ها و عقاید خود تا آخر ایستاده‌ایم و در این راه بر مقتدایمان اباعبدالله الحسین اقتدا کردیم.

  امام جمعه موقت محمودآباد درباره سالروز کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ گفت: فردا سالروز کودتای آمریکایی، انگلیسی ۲۸ مردادماه سال ۳۲ و بازگرداندن محمدرضا شاه خائن به کشور بود و این کودتا به‌عنوان یکی از نقاط عطف و تعیین کننده در تاریخ سیاسی معاصر ایران شناخته می‌شود.

  کاوه اضافه کرد: یکی از نکات مهم علت و چرایی این حادثه مهم بعد از استقرار دولت مصدق است با وجود اینکه مصدق با حمایت مردم قدرت را در دست گرفت و ملت نهضت ملی شدن صنعت نفت را جشن گرفت با کودتای ننگین ۲۸ مرداد این شیرینی در کام ملت ایران تلخ شد.

  وی در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری که بسیار راه‌گشا و روشنگر است بیان کرد: نباید به آمریکا اعتماد کرد و وادادگی دستگاه‌های فرهنگی و سیاسی را اعتماد به آمریکا می‌داند و در هر موضوعی که مسؤولان کشور به آمریکایی‌ها اعتماد کردند، ضربه خوردند.

  امام جمعه موقت محمودآباد تصریح کرد: رهبری می‌فرمایند که یک روز مصدق به آمریکایی‌ها اعتماد و به آنها تکیه کرد و آنها را دوست خود فرض کرد که ماجرای ۲۸ مرداد پیش آمد و آنها با چمدان پر از پول به تهران آمدند و با تطمیع اراذل و اوباش و بعضی از سیاست‌مداران خود فروخته، کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداختند.

  کاوه در پایان درباره فراز دیگری از فرمایشات رهبری، گفت: جالب این است بدانید که مصدق به وسیله آمریکایی‌ها سرنگون شد درصورتی‌که هیچ‌گونه خصومتی با آمریکایی‌ها نداشت و او در مقابل انگلیسی‌ها ایستاده بود و به آمریکایی‌ها اعتماد کرده بود و امیدوارتر بود آنها به او کمک کنند و با آنها رابطه دوستانه داشت اما آمریکایی‌ها با انگلیسی‌ها به‌دلیل منافع‌شان هم‌دست شده و دولت او را سرنگون کردند.

  برچسب ها :

  نظرات