آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ , Saturday 5 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85328
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد اعلام کرد

  اجرای طرح روستای بدون بیکار در محمودآباد

  فرماندار محمودآباد گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی با بسته‌های رونق تولید و اشتغال با همکاری مسؤولان محلی، روستای برنج ده به‌عنوان پایلوت برای روستای بدون بیکار، طلاق و اعتیاد انتخاب شده است.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور در جلسه بررسی انتخاب روستای بدون طلاق، بدون بیکار و بدون اعتیاد در این شهرستان اظهار کرد: این طرح هم اکنون در روستای برنج ده از بخش مرکزی به‌عنوان پایلوت انتخاب شده و دولت بصورت جدی در این قضیه ورود پیدا کرده است.

  وی افزود: همه مدیران مکلف هستند موانع موجود در جهت رفع آن در راستای اشتغال و تولید به‌ویژه اداره بهزیستی و کمیته امداد امام و سایر دستگاه‌های مرتبط ورود پیدا کرده و این مسئله را به سرانجام برسانند.

  فرماندار محمودآباد درباره آماده‌سازی بستر راه روستا اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید نسبت به آسفالت معابر اصلی داخل روستا نگاه ویژه‌ای داشته باشند و راه‌های دسترسی به مزارع و آب‌بندان‌های پرورش ماهی که یک فرصت شغلی مناسب جهت کاهش بیکاری روستا هست را بهسازی و آسفالت کنند.

  این مسؤول درباره راه‌های کاهش طلاق در روستا بیان کرد: درایت و مدیریت ریش سفیدان، هیأت امناء محل، خیران، اعضای شورای اسلامی و دهیار هیأتی را در قالب حل و فصل طلاق و اصلاح اختلافات و با استعانت از فرمایشات امامان معصوم و پیامبران در رابطه با راه کاهش طلاق مورد استفاده قرار گیرد.

  یوسف‌پور ادامه داد: در ارتباط با کاهش اعتیاد در روستا اداره بهزیستی با رابطه ویژه با کمیته امداد در این خصوص داشته و با همکاری نیروی انتظامی و از طریق انجمن معتادان گمنام شهرستان کمک گرفته تا بتوانند ریشه این افیون خانه‌مان سوز را از چهره روستا بزدایند.

  وی درباره اشتغال در روستا خاطرنشان کرد: تمامی فارغ‌التحصیلان روستا شناسایی شده و در کارورزی در اولویت کاربردی قرار گیرند و مسؤولان روستا با داشته‌های خود روستا که موجب دلگرمی آنهاست از این جوانان در کارهای مرتبط استفاده کرده و اطلاع‌رسانی از طریق تعاونی‌ها با مشارکت همه اهالی و همه دستگاه‌ها بصورت عملی انجام گیرد تا براساس نیازسنجی و امکان‌سنجی یک روستای نمونه داشته باشیم.

  به گزارش فارس، روستای برنج ده دارای ۶۰۰ خانوار ساکن روستایی با ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت و ۵۲۰ هکتار اراضی مستعد کشاورزی و سه آب‌بندان با وسعت بالا که یکی ۶۰ هکتار و دیگری ۳۷ هکتار و با زمین‌های وابسته در حدود ۱۰۰ هکتار آب‌بندان برای پرورش آبزیان و ماهی وجود دارد که علاوه بر اینها آبزی پروری، مشاغل خانگی، گردشگری روستایی و… را می‌توان نام برد که از مدیران دستگاه‌ها و ادارات شهرستان انتظار دارند که به‌صورت کاربردی وارد میدان شوند.

  در این جلسه علاوه بر فرماندار، رؤسای اداره تعاون،کار، رفاه اجتماعی، شیلات، بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی و کارشناسان فرمانداری و بخشداری مرکزی به همراه دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای برنج ده حضور داشتند تا درباره انتخاب این روستا به‌عنوان پایلوت برای روستای بدون بیکار،طلاق و اعتیاد تصمیم‌گیری کنند.

  بخشدار مرکزی محمودآباد بیان کرد: فرصت طلایی اکنون برای روستای برنج ده لحاظ شده و ظرفیت‌های بالقوه‌ای در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال برای ایجاد روستای بدون بیکار انجام و این مسئله را به فال نیک می‌گیریم.

  جلسه ناصر فتاحی گفت: انتظار می‌رود در فضای گردشگری، آبزی‌پروری، دامپروری و دامداری مدیران دستگاه‌ها بصورت کاربردی ورود پیدا کنند تا با مشارکت سرمایه‌گذاران بسترسازی شود تا در راستای ایجاد اشتغال اتفاق خوبی بیافتد و درپی این کار سایر موضوعات حاشیه‌ای از قبیل طلاق، اعتیاد و بیکاری خودبخود رفع می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات