آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85280
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرجهادکشاورزی محمودآباد:

  ۶۴ هکتار از اراضی شالیزاری بلا استفاده محمودآباد به زیر کشت برنج رفت/ دومین جشنواره گل و گیاه مازندران به میزبانی محمودآباد

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: دومین نمایشگاه گل و گیاه از 20 لغایت 25 شهریورماه در این شهرستان برگزار می‌شود.

  آوای شمال/ احمد صادقی در مراسم تجلیل از خبرنگاران بخش کشاورزی که در سالن جلسات این مدیریت برگزار گردید اظهار کرد: سال گذشته در بخش تسهیلات مکانیزاسیون برای شهرستان محمودآباد ۲٫۸ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد که ۶٫۵ میلیارد تومان برای خرید ماشین آلات کشاورزی در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان تجهیز و نوسازی شد، گفت: امسال اجرای طرح تجهیز و نوسازی برای ۹۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان در دستورکار قرار دارد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد اضافه کرد: پیش بینی می‎شود امسال ۷ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان به پرورش رتون و ۶ هزار هکتار به کشت مجدد اختصاص یابد.

  صادقی با بیان اینکه نگاه وزارت جهاد کشاورزی به کشت مجدد نیست بلکه تاکید بر پرورش رتون دارد، خاطرنشان کرد: مصرف منابع آب در کشت مجدد بالا است و بر این اساس توصیه ما به کشاورزان این است اقدام به پرورش رتون در مزارع خود کنند.

  صادقی با اشاره به فعالیت ۸۰ شالیکوبی در شهرستان محمودآباد افزود: از تعداد شالیکوبی های موجود در این شهرستان ۲۵ شالیکوبی اصلاح ساختار شد که با توجه به حجم بالای سطح زیرکشت برنج در این شهرستان درصددیم مابقی شالیکوبی‌ها نوسازی و مدرن شوند.

  وی اضافه کرد: ۱۱۰ هزار تن محصول از شالیزارهای این شهرستان اعم از کشت اول، مجدد و رتون برداشت می شود که این امر می طلبد تلاشمان را به سمت مدرن سازی و اصلاح ساختار شالیکوبی ها پیش ببریم.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه تاکنون توانسته ایم نهاده های کشاورزی را به موقع و به مقدار لازم در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار دهیم، گفت: مخالف استفاده از سموم شیمیایی در مزارع و باغات هستیم و بر این اساس امسال ۳ هزار هکتار از مزارع این شهرستان به صورت بیولوژیک مبارزه با آفت شد و خواهان استفاده از مبارزه بیولوژیک در سایر مزارع و باغ‎ها هستیم.

  صادقی با اعلام اینکه این شهرستان دارای ۸۰ هکتار سطح زیرکشت گل و گیاه با ۶۲۵ بهره بردار است، خاطرنشان کرد: تلاشمان بر این است کشاورزان این شهرستان بعد از برداشت برنج به سمت تولید گل و گیاهان زینتی سوق پیدا کنند.

  وی از رتبه دوم شهرستان محمودآباد در تولید گل‎های شاخه بریده و گلدانی در استان خبر داد.
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد یادآور شد: امسال دومین نمایشگاه گل و گیاه از ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه در سالن شهید رجایی آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد برگزار می شود.

  صادقی با اشاره به وجود حدود ۱۱۵هکتار اراضی شالیزاری بلاکشت و رها شده در سطح شهرستان محمودآبا اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۸۰درصد تولید برنج کشور در داخل انجام می‌شود، زمین‌های زراعی نقش ارزنده‌ای در اقتصاد کشور دارند.

  وی اضافه کرد: در راستای بازگشت زمین‌های کشاورزی بلا استفاده براساس قانون حدود ۶۴ هکتار از این زمین‌ها در شهرستان به زیر کشت برنج رفت.

  برچسب ها :

  نظرات