آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ , Friday 23 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد:

  خبرنگاران واسط بین مردم و مدیران هستند/ استقبال مدیران از انتقاد‌های سازنده خبرنگاران

  فرماندار شهرستان محمودآباد خبرنگاران را عامل ارتباط بین مسؤولین و مردم دانست و گفت: وظیفه خبرنگاران بسیار مهم است و آن‌ها رابط بین مسؤولین و مردم هستند.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان محمودآباد که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مسؤولیت کاری خبرنگاران بسیار مهم بوده و آن‌ها با نقد درست در راستای رفع دلسوزی که صورت می‌گیرد می‌توانند به ما مسؤولین کمک کرده و به دنبال اصلاح امور باشند.

   

  وی با اشاره به اینکه دنیا دنیای رسانه و اطلاعات است، گفت: با توجه ایجاد فضای مجازی و کانال‌های میلیونی به گونه‌ای که خیلی از این کانال‌ها اعتقادات و ایده‌های ملی، مذهبی و انقلابی ما را مورد هجمه قرار داده‌ان، ما دولتی‌ها در برابر آن هجمه‌ها مقابله کرده اما بیشترین تاثیر را یقینا خبرنگاران بر عهده دارند.

   

  فرماندار محمودآباد ادامه داد: خبرنگاران مانند سربازانی هستند که در مقابل این جنگ نرم متعهد به سرزمین، کشور و آرمان‌های فرهنگی و انقلابی بوده و از جهات مختلف برای مقابله با آن وارد عمل می‌شوند .

   

  این مسئول با تاکید بر اینکه ویژگی خبرنگار شجاعت و عمل درست و به موقع است، خاطر نشان کرد: هنگامی که خبرنگار حقیقتی را به طور دقیق درک کرد می‌تواند با اطلاع‌رسانی صحیح باعث تزریق امید به مردم نسبت به آنچه در کشور اتفاق می‌افتد بوده و این کار اعتماد مردم را به خبرگزاری کاری خبرنگار نیز بیشتر خواهد کرد.

   

  یوسف‌پور گفت: در شهرستان محمودآباد خبرنگاران همگی به مسائل اخلاقی پایبند بوده و از هرگونه تهمت و افترا در خبر بدور و به دنبال حقیقت هستند.

   فرماندار محمودآباد با اشاره به تاثیرگذاری مطالعه بر واقع گرایی در جامعه، گفت: ایستگاه مطالعه با هدف بالا بردن سرانه مطالعه در سطح شهرستان محمودآباد به زودی افتتاح خواهد شد.

  وی افزود: تاثیرگذاری رسانه‌ها و مطبوعات نیز در کنار مطالعه در تغییر باورها، معیارها، نوع نگاه مردم و افزایش آگاهی بر کسی پوشیده نیست.

  این مسؤول با اشاره به اینکه تغییر نگاه مردم و هنجارها می‌تواند به رشد و توسعه جامعه منجر شود، افزود: رسانه‌ها عملکرد تربیتی دارند و این مهم بخشی از رسالت خبرنگاران است.

   

  یوسف‌پور در پایان با اشاره به آگاهی مردم از عملکرد مدیران، عنوان داشت: خبرنگاران، مطالبه گر درخواست مردم از مسؤولین هستند و عملکرد دولت، عملکرد نظام است و مسائل جناحی نباید در کار خبرنگاری خللی ایجاد کند.

  برچسب ها :

  نظرات